Як уберегти серце від спеки

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У літню пору життя осіб, які страждають гіпертонією найдужче ускладнюється через погодні умови.

  Тим паче 90% хворих на кардіонедуги є метеозалежними. А з віком організм навіть цілком здорових людей теж починає реагувати на зміни в погоді.

  Професор кафедри терапії та сімейної медицини ПО ІФНМУ Сергій Федоров розповів про основні способи профілактики серцево-судинних недуг улітку.

  «У найтеплішу пору року в організмі мають місце складні механізми, – пояснює Сергій Федоров. – У відповідь на спеку серце отримує додаткове навантаження, посилюється частота серцевих скорочень. А це може обумовлювати підвищення артеріального тиску чи ішемію серцевого м’язу і дестабілізацію ішемічної хвороби серця».

   

  Як зазначає медик, улітку більшість пацієнтів кардіологічного диспансеру потрапляють туди із такими діагнозами як інфаркт міокарда, прогресуюча стенокардія, гіпертензивний криз, ішемічний інсульт. Щоправда за останні два роки кількість пацієнтів суттєво зменшилася. Сергій Федоров це пояснює економічними причинами – велика частина населення через фінансову скруту відтягує лікування в стаціонарі до останнього. Це часто призводить до того, що їх до лікарні уже доправляє карета швидкої допомоги.

   

  Отож лікар радить основні способи, аби улітку підтримати організм у балансі:

  1.Під час грозової активності хворі на артеріальну гіпертензію чи інші серцево-судинні захворювання повинні більше часу проводити вдома у лежачому положенні, а також не забувати додатково приймати заспокійливі препарати.

  2.Під час спеки небажано перебувати на відкритому сонці та обмежити фізичне навантаження. Обов’язково носити головний убір, аби уникнути теплового удару.

  3.Важливо щодня вживати велику кількість рідини (близько 2 л), яку під час спеки організм втрачає найбільше. Як наслідок – схильність до тромбозів.

  4.Обмежити прийом жирної їжі.

  5.Оскільки разом із потом під час спеки організм втрачає чимало мінералів, необхідно додатково їх поповнювати. Наприклад, споживати щодня 300-400 г овочів і фруктів.

  За матеріалами прес-служби ІФНМУ

   

   

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150