У “Велесі” на Вовчинецькій рейдова група виявила 7 неоформлених найманих працівників

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Розпорядженням міського голови Руслана Марцінківа в травні 2016 року був оновлений склад рейдової міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До складу міської робочої групи включені представники: управління праці Івано-Франківської міської ради, ДПІ у м. Івано-Франківську, управління ПФУ в м. Івано-Франківську, управління Держпраці в Івано-Франківській області, міського центру зайнятості, управління економічного та інтеграційного розвитку, відділу з питань соціально-правового захисту служби у справах дітей та Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

  Станом на 30.06.2016 р. рейдовою групою проведена інформаційна робота з 82 суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у закладах ресторанного господарства, магазинах, на літніх торгових майданчиках, у перукарнях та ін. У ході проведеної роботи виявлено 29 найманих працівників, які не представили відповідні документи щодо їх належного працевлаштування. Матеріали по таких СГД передані в управління Держпраці в Івано-Франківській області для відповідного реагування.

  24 червня 2016 року рейдовою робочою групою був проведений черговий рейд-обстеження суб’єктів господарської діяльності, які працюють в ТЦ “Велес” по вул. Вовчинецькій, 225 А. За результатами проведеної роботи у 6 суб’єктів господарювання було виявлено 7 неоформлених найманих працівників. Це свідчить про те, що далеко не всі приватні підприємці прагнуть оформити трудовий договір зі своїм найманим працівником належним чином. А між тим, оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.

  Крім того, варто зауважити, що управлінням праці Івано-Франківської міської ради розроблені інформаційні листівки, в яких зазначено, що втрачають працівники, які працюють неофіційно, а також вказані розміри штрафів, які накладає Управління Держпраці в Івано-Франківській області за порушення чинного трудового законодавства. Дані листівки представники рейдової робочої групи роздають під час кожного рейду, щоб роботодавці та наймані працівники були обізнані у своїх правах та обов’язках.

  На сьогоднішній день дуже важливо, щоб працівники вимагали від роботодавця легального оформлення трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця від офіційного працевлаштування мешканці міста можуть звертатись за захистом своїх конституційних прав до компетентних державних органів.

   

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150