За перший квартал 2016 року “ДТЕК Західенерго” не сплатило до обласного бюджету понад 96 мільйонів гривень екологічного податку.

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків рекомендувала винести на розгляд чергової сесії обласної ради питання щодо сплати екологічного податку ПАТ "ДТЕК Західенерго". Таке рішення депутати прийняли за результатами обговорення даного питання.

  Як розповіла заступник начальника Головного управління ДФС в області Наталія Зікрата, за перший квартал 2016 року ДТЕК не сплатило до обласного бюджету понад 96 мільйонів гривень екологічного податку. З метою уникнення боргу Державна Фіскальна Служба України дала підприємству розстрочку до 29 липня.

  Голова "Спілки добровольців АТО Прикарпаття" Василь Андріїв поцікавився у податківця, чим обумовлена така лояльність ДФС України до "ДТЕК Західенерго", адже це вже друга розстрочка підприємству за останній період. У відповідь Наталія Зікрата запевнила, що право звертатися за розстрочкою і надавати її передбачено чинним законодавством.

  Голова комісії Микола Палійчук наголосив, що кошти, які боргує підприємство, можна було б спрямувати на розвиток Прикарпаття. "Пропоную, щоб ми це питання заслухали на сесії обласної ради з подальшим прийняттям відповідних звернень. А також ініціювали питання про перегляд приватизації підприємства," – сказав Микола Палійчук.

  В свою чергу, Василь Андріїв поцікавився, чи можна створити тимчасову депутатську комісію за участі профільних фахівців та громадськості для вивчення ситуації щодо законності приватизації підприємства, шкідливих викидів в атмосферу та відтермінування сплати екологічного податку.

  Голова обласної ради Олександр Сич запевнив, що при потребі буде створена тимчасова контрольна депутатська комісія. Однак, спочатку це питання має розглянути депутатський корпус на сесії обласної ради. "Завжди говорять про те, що держава гірше адмініструє своїми підприємствами, аніж приватні власники, яким їх потім передають. Як показує досвід, держава краще адмініструвала Бурштинською ТЕС, вчасно сплачувала податки, мала прибутки, утримувала прекрасну соціальну інфраструктуру тощо. Сьогодні ДТЕК відмовляється від переважної частини соціальних зобов’язань і в той же час не платить податки. Ми як повноважні представники мешканців Прикарпаття, звертаємо на це увагу," – додав Олександр Сич.

  Представник "ДТЕК Західенерго" Ігор Гутовський розповів, що підприємство просить розстрочку у зв’язку з наявним збитком в сумі 2,5 мільярди гривень, який склався через розрив між тарифом та собівартістю енергії. Він також відзначив, що в Україні є приклади, коли сума несплачених податків сягає мільярдів гривень.

  "Нас цікавить Прикарпаття і викиди, які травлять наших людей, а не загалом по Україні. Ми повинні дбати за свою громаду. Якщо десь гірша ситуація, то це не означає, що в нас має бути так само. Ми, як обласна рада, як вищий представницький орган влади, хочемо, аби в нас було краще. Не посилайтесь на те, що десь ще гірша ситуація, виконуйте свої зобов’язання на території Прикарпаття, перед нашими громадами і перед обласним бюджетом," – закликав очільник облради.

   

  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150