На Прикарпаття передали фотоапарат Степана Бандери (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фотоапарат, яким робив світлини сам Степан Бандера. Такий раритет передав на Прикарпаття онук провідника ОУН – Стефко. Поки музейники його не експонують, зберігають у фондах. Планують масштабну презентацію. Кажуть – експонат дуже цінний.

  Особистий фотоапарат Степана Бандери з”явився у музеї минулого місяця. До Івано-Франківщини історичний раритет передали разом із дарчим листом.

  Музей розташований на родинному обійсті, де виріс Степан Бандера. Поруч будинок його батька Андрія, де у 20-х роках, після навчання у Стрийській гімназії, створив спортивну молодіжну організацію “Луг”, дитячий хор і театральний гурток.

  Від колишнього будинку Степана Бандери автентичною залишилась лише одна кімната, решта приміщень реконструйовані. В радянську добу сім”ї, яка тут мешкала, дали вказівку це помешкання послідовно розбирати. Тож речей, які б належали родині Бандери, тут не так багато.

  Фотоапарат Степан Бандера, музейники називають справжньою реліквією. В експозиції показують світлину. Хоча зараз фотоапарат без ремінця, тут його добре видно. Бандера подорожує Альпами. Поруч зі Степаном Андрійовичем дружина і дві дочки – Наталя і Леся. Більшість фото, які представлені в експозиції, припускає історик, зроблені саме цим фотоапаратом. Усміхнені обличчя дітей, подорожі Європою. Історики припускають, Бандері дуже не вистачало спілкування з родиною. Тож коли до рук потрапляв фотоапарат, відразу знимкував рідних.

  Наразі фотоапарат Степана Бандери знаходиться у фондах музею. Та й після презентації найімовірніше, відвідувачам показуватимуть лише макет фотоапарата. Кажуть, експонат надто цінний, аби постійно його виставляти.

  Сюжет – ТРК "Вежа".

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150