21 серпня у селі Спас проведуть фестиваль автентичної карпатської кухні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  3 серпня 2016 року відбулось виїзне засідання оргкомітету по проведенню Регіонального фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний спас» під керівництвом голови Коломийської райдержадміністрації Любомира Глушкова, заступників голови РДА, начальників відділів, управлінь, керівників районних установ, підприємств, організацій, галузевих служб.

  На засіданні обговорили питання про організацію фестивалю «Смачний спас», який буде проведено 21 серпня у селі Спас.

  Він проводиться за підтримки Коломийської райдержадміністрації, районної ради, з ініціативи асоціації «Чиста Флора».

  Мета фестивалю – збереження і розвиток автентичної культури харчування, популяризація і стимулювання екотуризму, відродження місцевих традицій культури приготування та вживання їжі, вирощення сільськогосподарської продукції та її переробки, популяризація здорового способу життя, налагодження творчих і ділових контактів, привернення уваги громадськості та зарубіжжя до нашого регіону задля його всебічного розвитку.

  Родзинка фестивалю – популяризація обрядового хліба та страв через пісню, музику, танець, відтворення обряду; показ процесу приготування та дегустація страв.

  У минулих фестивалях приготування страв презентували села, селища Коломийщини, райони Івано-Франківщини, а також Угорщина, Польща, Румунія.

  В рамках фестивалю діє виставка-продаж меду та продуктів бджільництва з усієї України. у 2010 та 2011р. фестиваль відбувся в с. Спасі, в 2012 – у Микуличині, 2013 – в Тлумачі. Цього року він знову проходитиме у Спасі.

  Окрасою заходу будуть фольклорно-мистецькі подвір’я, що представляють побут, мистецтво і неодмінно кухню кожного населеного пункту не лише Коломийського району, а й гостей фестивалю. Традиційно в рамках фестивалю організовуються майстер-класи, виставки-продажі, цікава мистецька програма.

  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150