За забруднення довкілля на Прикарпатті спиртзавод заплатить понад 280 тисяч гривень збитків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Під час розгляду звернення громадян, яке надійшло до Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, було проведено позапланову перевірку ДП «Укрспирт» Підгайчицьке МПД.

  При перевірці державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища виявили та зафіксували забруднення земель на території полів фільтрації спиртзаводу. Були відібрані проби ґрунту та проведені аналітичні дослідження у відділі інструментально-лабораторного контролю екологічної інспекції, інформує Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області.

  За забруднення земель підприємству нараховано 281,894тис.грн. завданої довкіллю шкоди. Відповідальну посадову особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності. Видано припис на усунення виявлених порушень.

  Як інформує "Вежа", ставок у селі Підгайчики перетворився на токсичне багно. Цю територію, у понад 6 гектарів, понад півстоліття тому викупив місцевий спиртзавод. Для так званих очисних споруд. Промислові відходи сюди зливає «Підгайчиківський спиртзавод» – структурний підрозділ державного підприємства «Укрспирт». Тутешнім відстійникам – щонайменше чверть століття. Місцеві переконують, фільтри тут жодного разу не міняли! Звідси – нестерпний запах, від якого буквально задихається все село.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150