Прикарпатцям дошкуляють паразити

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За І півріччя 2016 року в Івано-Франківській області зареєстровано 4619 осіб з паразитарними інвазіями (інтенсивний показник становить 361.15 на 100 тис.нас.), що на 1.3% менше ніж за аналогічний період 2015 року. Про це повідомили в Санепідслужбі Івано-Франківської області.

  З них найпростішими – лямбліозом 342 особи, що на 1,2% більше ніж за аналогічний період 2015 року. Найбільше захворюваність реєструвалась в Долинському, Калуському, Косівському, Коломийському районах області.

  На трихоцефальоз зареєстровано 101 випадок, що на 1,06% менше ніж за аналогічний період 2015 року. Вище середньобласного показника захворюваність реєструвалась в Богородчанському, Надвірнянському районах, та в м. Івано-Франківську.

  Зареєстровано 28 випадки гіменолепідозу, що на 28,2% менше ніж за аналогічний період 2015 року. Найвищі показники зареєстровано в Надвірнянському, Рогатинському, Богородчанському районах області.

  Аскаридозом уражено 3302 особи, що на рівні показника захворюваності серед населення по області за аналогічний період 2015 року. Вище середньобласного показника захворюваність реєструвалась в Калуському, Городенківському, Коломийському, Рогатинському районах області, у м. Яремчі та м.Івано-Франківську.

  Зареєстровано 1165 осіб, уражених ентеробіозом, що на 0,9% більше ніж за аналогічний період 2015 року. Вище середньобласного показника захворюваність реєструвалась в Долинському, Рогатинському, Снятинському, Галицькому, Надвірнянському районах області, в та м. Яремчі.

  Аналіз результатів паразитологічних досліджень показав, що за І півріччя 2016 року лабораторіями області здійснено 47821 паразитологічних досліджень. З позитивними результатами виявлено 2,7%.

  Фахівцями лабораторного центру затверджений та проведений комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів у відповідності до чинного санітарного законодавства України.

  Так, для покращення епідемічної ситуації проводяться обстеження дітей в дошкільних закладах та дітей шкільного віку (7-14 років), обстеження осіб із захворюванням шлунково-кишкового тракту, при виявленні алергічної патології із залученням лікарів терапевтичного та педіатричного профілю.

  Попередженю інвазованості паразитарними захворюваннями сприяє дотриманння правил особистої гігієни, виховання необхідних санітарно-гігієнічних навичок населення.

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150