Обласна рада скасувала Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прикарпатські депутати скасували рішення обласної ради від 30.09.2011 року "Про Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області".

  Прийняття рішення про скасування Порядку ініціював голова обласної ради Олександр Сич. До того ж прокуратура області звернулася до обласної ради щодо невідповідності документу нормам чинного законодавства, адже через це виникають зловживання під час проведення відповідних робіт на річках.

  "Одним з пунктів рішення "Про Порядок проведення руслоочисних і руслорегулювальних робіт на річках області" була рекомендація районним держадміністраціям, правоохоронним органам, контролюючим службам та інспекціям докласти зусиль, щоб не було зловживань. Протягом п’яти років дії цього рішення жодного сигналу від контролюючих і правоохоронних органів про порушення не було. Тільки одна преса і громадськість знали, що є зловживання.

  Правоохоронні органи, які мають завдання припиняти будь-які зловживання, цього не бачили. А депутати не наділені функціями правоохоронних органів. Однак дехто, намагаючись принизити імідж обласної ради, звинувачує її, мовляв, це депутати мали їхати, виявляти порушників, подавати до суду, – наголосив очільник облради. – Щоби сьогодні ніхто не прикривався обласною радою, а отже не принижував її в очах громадськості, це рішення треба відмінити. І хай правоохоронні органи і екологічні служби наведуть порядок! А за той час обласна державна адміністрація і обласне управління водних ресурсів напрацюють нове Положення або новий механізм".

  Депутатський корпус також звернувся до органів місцевого самоврядування з проханням вжити заходів щодо врегулювання правовідносин з суб’єктами господарювання, які проводили і проводять руслоочисні та руслорегулювальні роботи.

  Одночасно депутати рекомендували облдержадміністрації та обласному управлінню водних ресурсів упродовж двох місяців розробити механізм врегулювання відносин у сфері руслоочистки та руслорегулювання.

  За інформацією обласного управління водних ресурсів, упродовж 2011-2016 років було видано погодження проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на 45 об’єктах. Дев’ять з них були здані в експлуатацію, на 11 об’єктах роботи з різних причин не розпочиналися. Ще 7 погоджень анульовано.

   

  (Visited 49 times, 1 visits today)
 • 180x150