В Івано-Франківську комплексно модернізують комунальні котельні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Комунальники готують місто до опалювального сезону. У співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку повністю модернізують дві котельні – на вул. Військових Ветеранів та вул. Медичній.

  Про реконструкцію котелень розповів директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак. На вул. Військових Ветеранів, 8А замінюють 4 котли та насосне обладнання. Котли італійського виробництва повністю автоматизовані з ККД близько 95%. Всі системи синхронізують на центральний пульт управління для дистанційного керування.

  Зараз роботи з модернізації на завершальній стадії, закінчили монтаж обладнання, залишилось налагодити електроніку та встановити димову вентиляцію. Виробник дає три роки гарантії на все устаткування та забезпечує технічне обслуговування. Мінімальний термін експлуатації нового обладнання – 20 років.

  У підсумку заходи з модернізації дозволять скоротити споживання природного газу на 13-15% та електроенергії на 12-16%. Система буде працювати в автоматичному режимі, реагуватиме на зовнішню температуру повітря. Планується, що ця котельня постачатиме гарячу воду протягом всього року. Вона обслуговує вул. Грюнвальдську, вул. Гарбарську та частину вул. Галицької та Василіянок, де розташовано чимало бюджетних установ.

  «Ми готові до опалювального сезону. Зараз закінчуються заплановані роботи з модернізації котелень. Необхідно зменшувати споживання газу і надавати якісніші послуги теплопостачання. Внаслідок співпраці з іноземними фінансовими інститутами нам вдається втілювати низку проектів з вдосконалення галузі теплопостачання. Це дозволить економити газ та регулювати температурний режим. Крім того, як на мене, не можна говорити про високу якість послуг теплопостачання, якщо гаряча вода не надається споживачу весь рік. По закінченні цього опалювального сезону плануємо бодай в тих районах, де ми провели модернізацію системи, гарячу воду постачати безперебійно», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Він додав, що один з пріоритетів – перехід на біопаливо. На жаль, через технічні вимоги у котельні на вул. Військових Ветеранів не вдалось встановити котли на альтернативному паливі. Проте в котельні на вул. Медичній, де замінюють 3 котли, один, потужністю 800 кВт, буде обслуговуватись біопаливом.

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150