Понад 120 осіб – уродженців Прикарпаття – упродовж десятиліття визнали себе жертвами торгівлі людьми

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні в Університеті права імені Короля Данила Галицького за підтримки департаменту соціальної політики облдержадміністрації та благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» відбулося урочисте відкриття виставки «Дізнайся більше про торгівлю людьми!».

  Символічно захід відбувся у Міжнародний день боротьби з торгівлею людей. Презентацію інформаційних матеріалів (ролл-апів) провели директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» о. мітрат Володимир Чорній, головний спеціаліст відділу сім’ї та програм соціального розвитку департаменту соцполітики ОДА Надія Савчук, а також представники вузу.

  За словами організаторів експозиції, метою проведення виставки, яка пробуде в університеті права імені Короля Данила Галицького до кінця тижня, є інформування студентів про проблему торгівлі людьми загалом, а також фокусувати їхню увагу на конкретних ситуаціях, які можуть її спричинити. Це, власне, згода на неофіційне працевлаштування за кордоном, нелегальний перетин кордону, оплата штрафів за помилки в роботі, навіть якщо пропозиція надійшла від людини, якій можна довіряти, згода працювати «під замком».

  Презентуючи ролл-апи, директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» о. мітрат Володимир Чорній зазначив, що впродовж десяти років до фонду за допомогою у визволення із тенет рабства звернулися більше сотні жителів області.

  «Працівниками фонду вже ідентифіковано більше 120 людей, які постраждали від торгівлі людьми, – розповів Володимир Чорній. – З початку існування благодійної організації більшість звернень постраждалих стосувалися сексуального рабства і здебільшого жертвами були жінки, то сьогодні – це торгівля, пов’язана із працевлаштуванням».

  Насторожує керівника «Карітасу» і той факт, що людей із мирних територій держави намагаються продати в рабство у зону проведення бойових дій на Сході, та змушують їх воювати на боці агресора. Зокрема на Івано-Франківщині, вже є випадок постраждалого від такого рабства.

  Аби запобігти даному соціальному феномену та проінформувати якомога більшу кількість людей, які часто у пошуках кращого життя вирушають за кордон, пересувну виставку буде продемонстровано і в інших навчальних закладах міста.

   

   

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150