Професор ІФНМУ розповів про важливість вакцинації від грипу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Цього року спеціалісти ВООЗ очікують, що в Європі будуть циркулювати три види грипу: H1N1, H3N2 і тип В. За даними посадовців МОЗ, поки в Україні необхідна вакцина ще не доступна. Очікується, що вона з’явиться в продажу на початку листопада.

   

  На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії ІФНМУ уже розпочали кампанію з вакцинації, йдеться на сайті медуніверситету.

  «Половина викладачів кафедри отримала цю вакцину, – каже завідувач кафедри Іван Тітов. – Варто зауважити, що вакцина чудово переноситься, немає жодних побічних ефектів і впливів на загальне самопочуття. І це підтверджується досвідом прививання не лише дорослих, але й маленьких членів сімей віком до 18 років».

  Професор наголошує, що зараз в соціумі та навіть серед лікарів існують помилкові думки стосовно вакцинації, мовляв, уже пізно прививатися від грипу. «Це абсолютно неправильний підхід, – зазначає Іван Тітов. – Треба розуміти, що початок захворюваності на грип і його закінчення триватиме від середини листопада до початку квітня. І на будь-якому етапі цього відрізку часу варто зробити прививку. Вже через 20 днів буде достатньо напружений імунітет проти відповідних видів грипу, аби в подальшому організм міг ефективно опиратися інфекції. Прививки бажано зробити всім, але в першу чергу – персоналу, який працює або потенційно може працювати з хворими на грип, персонал швидкої допомоги, приймальних, пульмонологічних відділень лікарні, відділень інтенсивної терапії тощо».

  Завідувач кафедри зауважує – якщо вакцинують велику кількість населення, не буде епідемії.

   

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150