Олександр Шевченко готовий стати першим депутатом, чию електронну декларацію перевірить НАЗК

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Україна повинна стати державою, в якій немає прихованих статків. Про це 3 листопада в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявив народний депутат з УКРОПу Олександр Шевченко.

  Нардеп наголосив, що готовий стати першим політиком, чиє майно буде перевірене Національним агентством з питань запобігання корупції.

  «Я готовий показати свої декларації за всі роки. Я думаю, що мою декларацію перевірять рівно за півгодини, тому що там нічого ховати, там все абсолютно прозоро й чітко», – заявив Олександр Шевченко.

  Політик також зазначив, що він має благодійний фонд і значну частину коштів спрямовує на допомогу людям, які її потребують, зокрема, в Івано-Франківську.

  За словами Олександра Шевченка, він збирається відмовитися від заробітної платні народного депутата і закликав зробити те ж саме колег, які мають фінансові заощадження.

  Водночас нардеп висловив сумніви щодо наявності в деяких чиновників задекларованих ними коштів. За його словами, нечисті на руку службовці могли вказати у своїх деклараціях мільйонні статки для того, щоб легалізувати отримані в майбутньому хабарі. Таким чином корупціонери завжди зможуть пояснити походження свого майна, пославшись на те, що вже мали його раніше.

  Додамо, що згідно з електронною декларацією за 2015 рік готівкою у Олександра Шевченка є 420 тисяч доларів, а у його дружини – 300 тисяч гривень. На банківських рахунках є ще 22,950 гривень. У 2015 третім особам родина  позичила понад 17 мільйонів гривень.

  За навчання чотирьох дітей у Швейцарії нардеп заплатив понад півтора мільйона гривень, виборча кампанія за посаду міського голови Івано-Франківська вартувала понад мільйон гривень. А на благодійність Олександр Шевченко витратив 139 тисяч гривень.

  Також нардеп повернув позику на 1,334,888 гривень, витратив на авіаквитки 136 тисяч гривень.

  Шевченко показав у декларації 72,790 тисяч гривень доходів як заробітної плати у Верховній Раді, а його дружина заробила на основному місці роботи 52,073 гривень. Як підприємець Тетяна Шевченко отримала майже 20 мільйонів гривень.

  Також у декларації зазначені шість швейцарських годинників марок Breitling, Longines, Ulysse Nardin, Chopard та Rolex та золота каблучка дружини з діамантом, вартість якої не вказана.

  Їздить Олександр Шевченко на Toyota Sequoia 2008 року випуску.

  (Visited 72 times, 1 visits today)
 • 180x150