Громадськість повинна приймати участь у розгляді та контролі плану ведення господарства лісгоспами, – Парпан Василь

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 16 листопада був проведений круглий стіл на тему «Стан і перспективи ведення лісового господарства в області», ініційований ГО «Івано-Франківська громадська обласна рада».

  Учасники обговорювали шляхи та можливості здійснення громадського нагляду заради збереження лісів.

  В ході дискусії було виокремлено основні проблеми лісівництва області: відсутність культури лісозаготівлі, використання способу суцільної рубки – в той час, коли для гірської місцевості найоптимальнішою є система вибіркової рубки. І вона єдина, яка повинна функціонувати в наших лісах.

  «Питання організації, управління, ведення господарства повинне починатись з насінневої справи, – зазначив Парпан Василь, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва, – Громадськість повинна приймати участь у розгляді та контролі плану ведення господарства лісгоспами".

  Головою ГО «Івано-Франківська громадська обласна рада» Юрієм Стасинцем та Парпаном Василем були спільно напрацьовані, виокремлені основні теми, до яких необхідно залучити громадськість. Серед них – лобіювання проекту про створення селекційно-розсадникових центрів по області, моніторинг процесу лісозаготівлі та контроль над ним, диференційований підхід до способів рубок лісу. А головне – пошук і залучення професіоналів серед громадськості для спільної скоординованої роботи в частині недопущення будь-яких злочинних дій у лісах Івано-Франківської області.

  «Зрощення нації розпочинається із виховання молодого покоління. Закладення в них ціннісно правильного насіння, яке обов’язково проросте. За таким самим принципом необхідно розпочинати роботу з лісом. А запорукою нашого успіху буде те, що ми контролюватимемо вирубки лісів на місцях», – підсумував Юрій Стасинець.

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150