Громада має відчувати зв’язок із бюджетом, – Ксенія Ляпіна у Франківську

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна 28 листопада завітала на Прикарпаття.

  Під час брифінгу вона нагадала, що служба створена у 2014 році. Вона є своєрідним фільтром між бізнесом та державою, органами місцевого самоврядування, пише "Галка".

  “Щоб прийняти об’єктивне рішення, треба все зважити та прорахувати. Це є змістом регуляторного впливу. Приймати рішення – це ціла наука”, – сказала вона.

  На Франківщину приїхали нагадати, як впоратися із своїми повноваженнями та допомогти з цим бізнесу та органам місцевого самоврядування. Спільноті області презентують інструмент державної регуляторної політики для систематизованої оцінки нормативно-правових актів – нову європейську методику – М-Тест.

  “Ми впровадили європейську методологію. Вимірюються витрати малого бізнесу”, – сказала вона.

  Вона зауважила, що підприємці малого бізнесу негативно сприйняли ідею впровадити касові апарати, а також не розуміють потреби змінювати бізнесу. На її думку, громада не відчуває зв’язок із тим, що платиться. Мова також про плату за розміщення малих архітектурних форм тощо. Це треба виправити, налагодити зв’язок між громадою і бюджетом.

  Щодо перевірок підприємств вона сказала, що про це слід попереджати. За кілька днів підприємець хоча покращить якість надання своїх послуг, усуне недоліки.

  “Зловити – це не принесе суспільну користь. Країна може втратити платника податків”, – сказала вона.

  Сьогодні для держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування Івано-Франківщини експерти Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) навчатимуть новітнім інструментам державного управління, аналізу регуляторного впливу та проведенню М-тесту. Говоритимуть й про те, що кожен проект регуляторного акту має супроводжуватися цифровими розрахунками.

   

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150