Кутська ОТГ може стати однією з найпотужніших громад на Прикарпатті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Старих Кутах потенційної Кутської ОТГ виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Юрій Стефанчук і регіональний консультант з юридичних питань Марія Баран, а також координатор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк взяли участь у роботі сесії сільської ради, на якій було обговорено питання об’єднання громад.

  Експерти розповіли про переваги бюджетної децентралізації і перспективи створення Кутської ОТГ. Також на сесії було обговорено питання можливостей розвитку села Старі Кути в умовах об’єднання. Присутніх цікавили питання щодо джерел наповнення бюджетів ОТГ, обсяг повноважень ОТГ, роль старост, функціонування освіти та медицини в нових умовах.

  Як відомо, селище Кути визначено адміністративним центром потенційної Кутської ОТГ. Проте не всі жителі села Старі Кути погоджуються з таким рішенням, тому й блокують створення цієї об’єднаної громади. З огляду на це у Старих Кутах планують ще раз провести громадське обговорення, аби остаточно визначитися з адміністративним центром. «Якби населені пункти, які належать до потенційної Кутської ОТГ з розумінням поставилися до питання утворення об’єднаної громади, то в результаті виграли б усі, – вважає Руслан Панасюк. –Кутська ОТГ була б потужною з огляду і на фінансові можливості, і на територію, і на людський ресурс». Нині зволікати зі створенням ОТГ – це шкодити самому собі, оскільки 2017 рік буде останнім щодо добровільного об’єднання громад, наголосив Руслан Панасюк.

  «Велика за кількістю жителів –понад 16000 осіб та площею – понад 100 квадратних кілометрів потенційна Кутська ОТГ за умови досягнення компромісу між населеними пунктами на шляху об’єднання вже в першій половині 2017 року могла б відчути переваги бюджетної децентралізації й самостійно визначати вектори свого соціально-економічного розвитку»,– підкреслила у своєму виступі Марія Баран.

   

   

  (Visited 47 times, 1 visits today)
 • 180x150