У Франківську обговорили проблеми вихованців сиротинців та способи їх вирішення

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора, 5 грудня, в Івано-Франківську представники громадських організацій зустрілися за "круглим столом" для обговорення проблем, які є повсякденною реальністю для вихованців сиротинців по всій області. Зініціювали таку дискусію активісти ГО «Івано-Франківська громадська обласна рада».

  Учасники зосередили свою увагу на розробці методології взаємодії з дітьми у психо-емоційній площині, а не виключно в частині матеріальної допомоги.

  «Держава починається з сім’ї. Саме тому необхідно знайти способи близької та відвертої комунікації з дітьми сиротами на такому рівні, щоб вони від волонтерів змогли відчути батьківську опіку та тепло»,- зазначив голова ГО «Івано-Франківська громадська обласна рада» Юрій Стасинець.

  Сам формат притулку колективної форми позбавляє дитину можливостей повної соціалізації, яку можна отримати в родині.

  «Необхідно навчити дітей пристосовуватись до реалій самостійного життя. А тому працювати з ними в освітньому, оздоровчому напрямках. Та реалізовувати проект наставництва індивідуально», – розповів Олександр Тусик, керівник благодійного фонду «Дотик Ангела».

  Підсумком "круглого столу" стали колективні напрацювання громадських організацій в частині об’єднання зусиль навколо шляхів здолання бюрократії в інтернатній системі. Учасники шукали способи розірвати асоціальне коло. Адже кожна 5-та дитина, котра йде з інтернату, стає бездомною. Ця статистика і є тим тривожним дзвінком, на який необхідно реагувати негайно та рухати систему, принаймні на місцевому рівні.

   

  (Visited 70 times, 1 visits today)
 • 180x150