Івано-Франківщина отримала кубок лідера

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прикарпатські журналісти взяли участь у засіданні національного прес-клубу децентралізаційної реформи на тему: «Децентралізація: підсумки та досягнення 2016 року, завдання на наступний рік», який організувала Асоціація міст України.
  Учасників заходу привітав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, який підкреслив: «Реформа децентралізації показово відчувається в цифрах за 2016 рік: вже маємо 367 об’єднаних територіальних громад, 1339 інфраструктурних проектів було реалізовано через пряму субвенцію в 159 ОТГ та 810 проектів через Державний фонд регіонального розвитку».

  Як зазначила у вступному слові заступник виконавчого директора АМУ Олена Томнюк, цей захід став також символічним фінішем «Децентралізаційного марафону» – всеукраїнської акції, ініційованої АМУ, яка стартувала під час ХІІ Українського муніципального форуму в Одесі 21 червня 2016 року. Асоціація міст України ставила собі за мету активізувати та стимулювати громади до об’єднання, мотивувати їх успіхами вже чинних ОТГ. Протягом шести місяців регіональні відділення АМУ і регіональні консультанти проводили різноманітні заходи в потенційних об’єднаних громадах, під час яких доносили об’єктивну інформацію до людей про децентралізаційну реформу. Загалом в Україні у рамках «Децентралізаційного марафону» було проведено 1322 заходи. Івано-Франківське РВ АМУ завоювало перше місце за підсумками марафону, організувавши майже 100 зустрічей у громадах Прикарпаття задля донесення об’єктивної інформації про реформу місцевого самоврядування, зокрема об’єднання громад.З цієї нагоди Геннадій Зубко вручив спеціальну відзнаку – кубок лідера – виконавчому директору Івано-Франківського РВ АМУ Юрію Стефанчуку, який своєю чергою наголосив, щоцього результату було досягнуто спільною працею експертного середовища АМУ, профільних департаментів ОДА, відділів РДА та активних жителів громад Прикарпаття. «Інформаційна акція дала нам можливість співпрацювати не тільки з ініціаторами об’єднання, а також приділити значну увагу жителям населених пунктів, які є учасниками об’єднання, – наголосив Юрій Стефанчук, – Це дало нам змогу краще зрозуміти, з якими проблемами зустрічаються учасники об’єднавчого процесу, які виклики є на цьому шляху, а також розвінчувати міфи, якими обростає процес децентралізації. Важливу роль відіграла робота журналістів, оскільки об’єктивне висвітлення ідеї реформування місцевого самоврядування дає розуміння його переваг. У результаті в нашій області з 1 січня 2017 року запрацює 11 спроможних ОТГ, а це промовисто говорить про збільшення кількості прихильників реформи».

   

   

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150