Журнал «Перевал» відзначив 25-річний ювілей

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Відбулися урочистості з нагоди 25-ліття всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал». На сьогодні співзасновниками часопису є Івано-Франківська обласна рада та Івано-Франківська обласна організація НСПУ.
  Головний редактор видання – Ярослав Ткачівський, відомий письменник, заслужений працівник культури України.

  Творців, авторів та читачів часопису від імені голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука привітав заступник голови ОДА Ігор Пасічняк. Він побажав колективу творчих успіхів, вдячних читачів та фінансового благополуччя.

  Сама назва журналу надзвичайно містка. Буквальне значення слова «перевал» нам, прикарпатцям, добре відомо й одразу асоціюється з Яблуницьким, Вишківським та Буковецьким перевалами Карпат. Але у своїй переноснй сутності – це нескінченний тлумачний ряд. Тут вже все залежить від багатства нашої уяви: за перевалами завжди відкриваються обриси віковічних гір, вкритих чи то хмарами, чи снігами, ваблять до себе нові вершини, кличуть здолати їх… Тож перевал – це не кінцева мета, це завжди стимул, вічний поклик до мандрів, старт перед злетом.

  Варто зауважити, що такий часопис – це гордість не тільки літераторів краю, а й всіх шанувальників справжнього українського слова. Протягом 25-ти років свого існування журнал «Перевал» без перебільшення жив життям України: літературним, мистецьким, громадсько-політичним. Власне кажучи, всі вагомі суспільні події, ювілейні дати і теми духовної царини знаходили своє відображення на сторінках «Перевалу» в публіцистичних, літературно-критичних матеріалах, художніх творах.

   

  (Visited 51 times, 1 visits today)
 • 180x150