Небезпека зимових Карпат: очікується значний рiвень лавинної небезпеки

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За прогнозами Укргідрометцентру, сьогодні в Карпатах сильний сніг, у високогiр’ї Iвано-Франкiвської області очікується значний рiвень лавинної небезпеки.

  У розпал гірськолижного сезону, рятувальникам ДСНС роботи не бракує. За статистикою, більшість випадків загибелі та травмування людей у Карпатах припадає саме на зимовий період.

  Звісно, багатьох прикростей можна було б уникнути, якби любителі мандрівок зимовими Карпатами прислухалися до застережень рятувальників.

  Узимку, мабуть, найбільшу небезпеку в горах несуть снігові лавини. Вижити під сніговою лавиною – справжнісінька фортуна. Адже снігова маса, що зсувається з гори зі правила, котрі допоможуть вижити, навіть потрапивши швидкістю 90-100 кілометрів за годину, спричиняється до значних руйнувань і здатна в мить забрати людське життя.

  Варто пам’ятати прості правила, якщо ви потрапили під лавину:

  – виконуйте плавальні рухи і тримайтесь, по можливості, з краю лавини, де швидкість руху менша;

  – спробуйте створити простір навколо лиця і грудної клітини у разі зупинки лавини – це допоможе вашому диханню;

  – не кричіть, якщо ви виявились всередині лавини, сніг повністю поглинає звуки, а крик та безглузді рухи лише позбавлять вас сил, кисню та тепла;

  – не панікуйте та не дозволяйте собі заснути;

  – пам’ятайте, що вас шукають і можуть врятувати.

  Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до туристів, які відпочивають у горах, суворо дотримуватися правил безпеки, обов’язково реєструватися та проходити інструктаж у гірських пошуково-рятувальних відділеннях управління ДСНС в області, погоджувати з рятувальниками маршрути походів, періодично підтримувати зв`язок та у жодному разі не йти в гори за погіршення погодних умов і поганої видимості. Любителям гірських подорожей слід подбати про безпеку свого життя – це найкраща запорука того, що з вами нічого не станеться.

  Інформація для реєстрації туристичних груп розміщена на офіційному сайті управління ДСНС в Івано-Франківській області за адресою – www.if.dsns.gov.ua. ‎

   

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150