Економ-будинок споруджено за німецькою технологією в Івано-Франківську (відео)

Опубліковано:

Економ-будинок в Івано-Франківську. Його споруджено за німецькою технологією. Вже рік родина Яциновичів обживає нове помешкання. Господарі кажуть, завдяки спеціальній системі утеплення у будинку стабільна температура, яка не падає нижче 20-ти градусів. А от влітку стіни помешкання зберігають холод. Секрет будинку, що функціонує за принципом великого термоса, у багатошаровості фасадних стін. Товщина пінопласту сягає 25 сантиметрів замість традиційних 10-ти. Також утеплення є під підлогою та під дахом.

Витратилися на утеплення. Проте зекономили на придбанні котла, батарей та гоазоспоживанні. Господарі уже відчули суттєву економію на оплаті комунальних послуг. Газу в будинку немає, використовують електрику. А при сильних морозах господарі запалюють камін, йдеться в сюжеті ТРК "Вежа".

Ще одна особливість так званого “пасивного” будинку – система примусової вентиляції. Вона накопичує чисте фільтроване повітря і виконує функції кондиціонера влітку, каже Микола Яцинович. До речі, площа його будинку – 170 метрів квадратних. Крім розумного використання енергоресурсів економ-будинок вражає і внутрішнім оздобленням. Зокрема, зал декоровано сторічними дерев’яними балками, стіни облицьовано австрійською цеглою. Наразі подібних осель в Україні небагато. Тим часом в Європі їх будівництво – поширена практика. У такий спосіб зводять не лише житлові помешкання. Новітні технології енергозбереження застосовують при будівництві споркомплексів, освітніх закладів. Придивляються до економ-будівництва і в Івано-Франківській мерії.

Блоги

Мирон Дмитрик

Переверніть вже того човна до бісової матері!

Коли я чую "Не розхитуйте човен" чи "Не діліть українців" як

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ