Прикарпатські перевізники самі визначають вартість проїзду на міжміському транспорті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В останні дні мешканці Прикарпаття активно обговорюють зростання на проїзду у громадському транспорті на міжміських перевезеннях. І як завжди думки перевізників та пасажирів не збігаються.
  Самі перевізники обґрунтовують суттєве здороженням підняттям цін на паливо-мастильні матеріали, підвищення курсу долара та підняття мінімальної зарплатні, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

  За словами заступника директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергія Подошви, востаннє вартість міжміських та приміських перевезень змінювалася у квітні 2015 року.

  Відтак набрала повноваження постанова Кабміну, яка передбачає скасування регулювання цих тарифів облдержадміністраціями. Вона набрало чинності у червні 2015 року.

  «Тариф є не регульованим. Перевізник сам визначає вигідний для ведення ним господарської діяльності тариф. Цей розрахунок розробляється не у довільній формі, для цього є методичні рекомендації затверджені міністерством інфраструктури», – зазначає Подошва.

  Наразі рекомендований тариф складає 50 – 60 копійок за один пасажиро-кілометр.

  «Зараз ще є напрямки, де досі перевозять пасажирів за ціною близько 40 коп. Мова йде про райони де є насиченість міжобласних ліній. Зокрема такий Рогатинський район», – додав чиновник.

  В ОДА наразі проводять моніторинг ситуації, результати якого будуть направлені до антимонопольного комітету.

  Чиновники також проситимуть в антимонопольного перевірити чому перевізники на всіх напрямках одночасно підняли тарифи на проїзд.

  Загалом в області працюють близько 350 перевізників.

   

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150