У Калуші планують перейменувати вулиці Пушкіна та Ломоносова

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 28 грудня 2016 року по 28 лютого 2017 року у Калуші відбувається громадське обговорення питання перейменування вулиць.

  Зокрема, як пише "Галичина", пропонують перейменувати такі вулиці:

  Вулиця Трублаїні – Вулиця в житловому масиві Височанка. Починається від вул.Ломоносова. Закінчується вулицею Чехова. Пролягає паралельно вулицям Марка Вовчка та Семчука.

  Трублаїні (Трублаєвський) Микола Петрович – український (радянський) письменник та журналіст. З 29 травня 1940 року члена ВКП (б), а згодом директор харківської філії видавництва «Радянський письменник» (за матеріалами Вікіпедії).

  Пропонується перейменувати на вулицю Михайла Гуцуляка – українського історика та географа, доктора географічних наук, громадського діяча, члена ВУАН та Українського історичного товариства, голову осередку Наукового товариства імені Т. Г. Шевченка у Ванкувері;

  Вулиця Василя Сухомлинського – вулиця в житловому масиві Височанка. Починається від вулиці Чайковського. Пролягає паралельно вулицям Лепкого та Люткевича.

  Василь Сухомлинський – український радянський педагог, публіцист, письменник та поет, член ВКП (б), член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР (за матеріалами Вікіпедії).

  Пропонується перейменувати на вулицю Кирила Осьмака – діяча Української Центральної Ради, діяча ОУН, Президента Української Головної Визвольної Ради;

  Вулиця Івана Іскри – вулиця в житловому масиві Підгірки, неподалік від парку культури і відпочинку ім.І.Франка. Починається від вулиці Богуна. Закінчується вулицею Відоняка. Пролягає паралельно вулицям Гулака та Марусі Чурай.

  Іван Іскра – козацький отаман, полтавський полковник (1648— 1649, 1649—1652) (за матеріалами вікіпедії).

  Пропонується перейменувати на вулицю Родини Келебай – батько Михайло: (псевдо Юр) господарчий підпільного шпиталю УПА в селі Камінь; син Богдан(1924 р.н), член юнацтва ОУН, розстріляний гестапівцями 04 листопада 1943 року на ринку в м.Калуші; син Олесь (1922 р.н), (псевдо Остап) станичний міського проводу ОУН, загинув 3 грудня 1947 року в м.Калуші; син Антон (1926 р.н.), (псевдо Чорний), стрілець Калуської боївки СБ , загинув 26 квітня 1946 року в передмісті Калуша – Загір’я; син Петро (1923 р.н), член юнацтва ОУН, розстріляний гестапівцями 4 листопада 1943 року на ринку в м.Калуші; мати (або донька) Дарія, друкарка окружного провідника СБ "Бурлаки", заарештована 28 березня 1947 року і цього ж року померла у Станіславській тюрмі – за матеріалами робочої групи та постійної депутатської комісії з гуманітарних питань;

  Вулиця Ломоносова – вулиця в житловому масиві Височанка, починається від вулиці Ковжуна. Закінчується вулицею Трублаїні. Пролягає паралельно вулиці Степана Бандери.

  Михайло Ломоносов – російський вчений-натураліст, геохімік, поет (за матеріалами Вікіпедії).

  Пропонується перейменувати на вулицю Івана Пулюя, українського та австро-угорського фізика і електротехніка, винахідника, публіциста, перекладача Біблії українською мовою, громадського діяча, який був професором і ректором Німецької вищої технічної школи в Празі, Державним радником з електротехніки Чехії і Моравії, дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка та почесним членом Віденського електротехнічного товариства.

  Вулиця Пушкіна – починається від транспортного кільця, яке з’єднує низку вулиць (Л.Українки, Ринкова, Хіміків, Хмельницького, Пушкіна). До неї прилягає одна вулиця – провулок Шкільний. Завершується перехрестям вулиць (С.Стрільців-Вітовського-Євшана-Пушкіна). До неї прилягає вулиця – провулок Шкільний.

  Олександр Пушкін – російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів. Належить до найвизначніших російських письменників, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Ґете у Німеччині (за матеріалами Вікіпедії).

  Пропонується перейменувати на вулицю Гетьмана Мазепи -українського військового, політичного і державного діяча. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704)[1] і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709)[2]. Князь Священної Римської імперії (1707—1709). Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських Курч (герб) із Київщини. У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. По обранню гетьманом, намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок у економічно-культурний розвиток Лівобережжя. Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини. Кавалер орденів Андрія Первозванного (1700) і Білого Орла (1705). Тривалий час формально підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року підтримав сторону шведів.

  Cуб’єктами подання пропозицій про перейменування вказаних вулиць є:

  Координаційна рада політичних партій та громадських організацій демократичного спрямування Калущини та робоча група з розробки заходів щодо засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки в місті Калуші, утворена розпорядженням міського голови від 15.04.2016 року № 118-р.

  Пропозиції (зауваження) просимо подавати у письмовій формі на адресу: м.Калуш, 77300, Івано – Франківська обл. вул. І.Франка,1 та/або надсилати електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради (politkalush@ukr.net) у термін до 03 лютого 2017 року включно. Анонімні пропозиції (зауваження) розглядатись не будуть. Пропозиції мають містити обґрунтування щодо конкретної назви згідно з чинним законодавством.

  Громадські слухання з цього питання відбуватимуться 20 лютого 2017 року о 14:00 год. в залі засідань виконавчого комітету міської ради за адресою: вул. І.Франка, 1.

   

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150