У Бурштині на дорозі страйкують обурені працівники ТЕС Ахметова

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 5 лютого, у Бурштині на дорозі триває акція протесту працівників Бурштинської ТЕС.

  На захід прийшли близько 200 людей, пише "Галка".

  Як повідомляли раніше у спільноті Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС, присутні вимагають підвищення заробітних плат, повернення доплати за вислугу років та припинення звільнення робітників. Гаслами акції є “Ахметова посадити, майно конфіскувати”, “Ахметова – на нари, станцію – державі”.

  Як нагадують організатори акції, власником Бурштинської ТЕС є ДТЕК – провідний гравець на вітчизняному енергоринку. У спадок від держави Бурштинська ТЕС бізнес-магнатам дісталась мало не за безцінь: у 2012 році ДТЕК купив 45% акцій “Західенерго” за ціною 1 млд. 932 млн. грн, що на той момент складало місячну виручку “Західенерго”.

  “На сьогоднішній день, за годину роботи Бурштинської ТЕС власник має 408 тис. грн. доходу. За добу ця цифра виростає до 10,5 млн. грн. Згідно бухгалтерських звітів Бурштинська ТЕС заробила Ахметову за останні 4 місяці 1 млрд 100 млн грн”, – йшлося у анонсі акції.

  Також є зауваження до дотримання вимог екологічного законодавства.

  Нагадаємо, минулого тижня відбулася акція протесту на самому підприємстві (ВІДЕО), а перекриття дороги працівниками буде вже другим.

  У коментарі ГК Іван Зімайло, заступник головного інженера Бурштинської ТЕС з експлуатації, припустив, що акція має політичне забарвлення.

  “Бурштинська ТЕС зараз проходить зимовий максимум. Працюємо майже повним складом обладнання блоків. Під час проходження січня місяця у нас надзвичайно великий виробіток електроенергії, велике споживання острова, великі експортні поставки, тому в роботі знаходиться здебільшого десять-одинадцять блоків, які працюють практично на повному навантаженні. У січні ми виробили рекордну кількість електроенергії – 1,018 млн кВт/год. Це найбільш місячний виробіток електроенергії на станції за останні 24 роки. Звичайно, у такий період нам потрібна стабільна робота станції. Тому будь-які акції зараз неприйнятні, а це чисто політична ситуація. Даються взнаки можливі вибори. Тому окремі партії хочуть заробити собі якісь дивіденди, і створюють нестабільну ситуацію в енергетиці і в країні в цілому”, – прокоментував він.

  В ДТЕК запевняють, що акція організовується політичними силами з метою дестабілізації ситуації на станції, в енергетичній галузі та у країні в цілому.

  Фото – Богдан Бублінський

   

   

  (Visited 39 times, 1 visits today)
 • 180x150