В Україні кожного року реєструється від 1000-1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей

Опубліковано:

15 лютого у всьому світі відзначається Всесвітній день онкохворої дитини. З цієї нагоди в обласній дитячій клінічній лікарні напередодні відбулася прес-конференція.

Ця дата вперше з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. З 2003 року цей день відзначається і в Україні.

«Цей день – свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто небайдужий до чужого горя, над страшною недугою – злоякісними пухлинами дитячого віку», – говорить завідувач онкогематологічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Алла Іваненко. «Бо онкологія в дитячому віці, – зазначає лікар, – є небезпечним, важким, але здебільшого виліковним захворюванням».

Щорічно у 175 тисяч дітей по всьому світу діагностують онконедуги. За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні кожного року реєструється від 1000-1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей.

Як повідомляють онкологи, у структурі причин смертності серед дітей та підлітків онкологічні захворювання посідають друге місце. Більше 70% всіх дитячих онкопатологій є виліковними, якщо діагностуються і лікуються на ранній стадії. Несвоєчасне виявлення захворювання у дитини та відсутність якісного лікування, призводить до того, що решта дітей померає. Тому дуже важливо вчасно діагностувати хворобу.

За словами Алли Іваненко, в даний час у відділенні онкогематології ОДКЛ на лікуванні знаходиться 19 дітей з діагнозом раку різної етіології. «Процес лікування дитини, хворої на рак, можна прирівняти зі шляхом вузькою звивистою стежиною, – додає обласний дитячий онкогематолог, – де з обох боків якої глибоке провалля – з одного боку небезпечне захворювання, з іншого – побічна дія та ускладнення від дії хіміотерапії. Щоб дитина одужала, слід знищити 100% ракових клітин, тому лікування проводиться з максимально можливою інтенсивністю та агресивністю, бо без лікування одужання неможливе».

Діагностувати рак завжди складно, говорять фахівці, але кожний дільничний педіатр повинен пам’ятати, що симптоми цього грізного захворювання різноманітні і при першій підозрі дитину краще проконсультувати у спеціаліста, бо це допоможе врятувати її життя. Проблема полягає і в тому, щоб батьки вчасно зверталися до лікаря. Вони повинні слідкувати, чи не бліда дитина, чи не погіршився в неї апетит, чи не з’явився висип, крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен, чи не збільшились лімфатичні вузли, не з’явилася пухлина. Саме уважність батьків, на думку дитячих онкологів, відіграє важливу роль у профілактиці онкологічних захворювань у дітей.

У цей день у відділенні онкогематології традиційно з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини також відбувся молебень за участю о. Руслана П’ясти, о. Юрія Стрільціва та семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії.

 

Останні дописи

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: