В Україні кожного року реєструється від 1000-1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей

Опубліковано:

15 лютого у всьому світі відзначається Всесвітній день онкохворої дитини. З цієї нагоди в обласній дитячій клінічній лікарні напередодні відбулася прес-конференція.

Ця дата вперше з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. З 2003 року цей день відзначається і в Україні.

«Цей день – свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто небайдужий до чужого горя, над страшною недугою – злоякісними пухлинами дитячого віку», – говорить завідувач онкогематологічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Алла Іваненко. «Бо онкологія в дитячому віці, – зазначає лікар, – є небезпечним, важким, але здебільшого виліковним захворюванням».

Щорічно у 175 тисяч дітей по всьому світу діагностують онконедуги. За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні кожного року реєструється від 1000-1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей.

Як повідомляють онкологи, у структурі причин смертності серед дітей та підлітків онкологічні захворювання посідають друге місце. Більше 70% всіх дитячих онкопатологій є виліковними, якщо діагностуються і лікуються на ранній стадії. Несвоєчасне виявлення захворювання у дитини та відсутність якісного лікування, призводить до того, що решта дітей померає. Тому дуже важливо вчасно діагностувати хворобу.

За словами Алли Іваненко, в даний час у відділенні онкогематології ОДКЛ на лікуванні знаходиться 19 дітей з діагнозом раку різної етіології. «Процес лікування дитини, хворої на рак, можна прирівняти зі шляхом вузькою звивистою стежиною, – додає обласний дитячий онкогематолог, – де з обох боків якої глибоке провалля – з одного боку небезпечне захворювання, з іншого – побічна дія та ускладнення від дії хіміотерапії. Щоб дитина одужала, слід знищити 100% ракових клітин, тому лікування проводиться з максимально можливою інтенсивністю та агресивністю, бо без лікування одужання неможливе».

Діагностувати рак завжди складно, говорять фахівці, але кожний дільничний педіатр повинен пам’ятати, що симптоми цього грізного захворювання різноманітні і при першій підозрі дитину краще проконсультувати у спеціаліста, бо це допоможе врятувати її життя. Проблема полягає і в тому, щоб батьки вчасно зверталися до лікаря. Вони повинні слідкувати, чи не бліда дитина, чи не погіршився в неї апетит, чи не з’явився висип, крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен, чи не збільшились лімфатичні вузли, не з’явилася пухлина. Саме уважність батьків, на думку дитячих онкологів, відіграє важливу роль у профілактиці онкологічних захворювань у дітей.

У цей день у відділенні онкогематології традиційно з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини також відбувся молебень за участю о. Руслана П’ясти, о. Юрія Стрільціва та семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії.

 

Блоги

Мирон Дмитрик

Переверніть вже того човна до бісової матері!

Коли я чую "Не розхитуйте човен" чи "Не діліть українців" як

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ