Делегація ІФНМУ ознайомилась з умовами проживання студентів в Угорщині (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Делегація Івано-Франківського національного медичного університету 13-14 лютого побувала з візитом у ректора Університету Дебрецена (Угорщина), де ознайомилась із умовами проживання та навчання студентів.

  До складу нашої делегації увійшли перший проректор, професор Ганна Ерстенюк, проректор з наукової роботи, професор Ігор Вакалюк, декан медичного факультету, професор Роман Яцишин.

  Такий візит був не випадковим. Адже вже вдруге студенти четвертого курсу медичного факультету в рамках підписаних угод проекту Erasmus+ здійснюють повноцінне навчання впродовж весняного семестру, який в Угорщині розпочався саме в день візиту, 13 лютого, йдеться на сайті медуніверситету.

  Цього року конкурс на навчання виграли студенти Богданна Попадюк та Назар Заяць. Представники ректорату ІФНМУ не змогли не відвідати наших студентів та оглянути запропоновані їм умови перебування та навчання.

  В ході візиту делегація ознайомилась з навчальними базами Університету Дебрецена, бібліотекою та гуртожитками. Умови для навчання відповідають найвищим вимогам. Навчальні бази та корпуси розміщені переважно в межах університетського кампусу. Кидається у вічі унікальне поєднання відреставрованих історичних старих будівель та сучасних нових корпусів.

  До потреб студентів чи не найбільша бібліотека в Угорщині, яка носить статус національної. У ній вміло поєднується використання паперових підручників та монографій, електронних посібників та навчальних і навіть художніх фільмів. Діє електронна система замовлення, видачі та здачі підручників. Слід сказати, що за протерміновану здачу підручників на студента накладається фінансове стягнення. Це організовує та дисциплінує студентів.

  Щодо гуртожитків, то вони здебільшого розміщуються у новозбудованих сучасних будівлях готельного типу. Вхід лише по електронних перепустках. До речі, це не простий пропуск, а умовний паспорт студента, який дає змогу користуватися всіма пільгами та доступами. Розміщення у кімнатах переважно по 2 студентів, подекуди по 3 особи. Санітарні блоки розміщуються у кожній кімнаті. До послуг студентів спільна кухня з відповідною технікою, де встановлено відеоспостереження. Щоправда і оплата такого комфорту чимала – близько 600 євро за семестр.

   

  (Visited 92 times, 1 visits today)
 • 180x150