ЧЕСНО навчить місцевих депутатів заповнювати е-декларації

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Громадський рух ЧЕСНО запускає всеукраїнську просвітницьку кампанію “Лайфхак: як заповнити е-декларацію депутату місцевої ради”.

  Тренінг для депутатів Івано-Франківської міської ради проведе Віталій Світлик – координатор Руху ЧЕСНО. Захід відбудеться 2 березня о 10:00 в 311 кабінеті Івано-Франківської міської ради.

  В процесі подання е-декларацій з осені 2016 року (згідно із Законом про запобігання корупції) декларанти скаржилися на складність форми, відсутність чітких інструкцій із її заповнення та допускали чимало помилок. Вже до 1 квітня е-декларації подадуть депутати всіх місцевих рад (сільські, селищні, міські, районні в містах, районні, обласні) та посадові особи місцевого самоврядування 1-7 категорій

  Для вирішення проблеми був обраний формат 2-годинного тренінгу, які відбудуться у 24 містах України за підтримки Програми розвитку ООН. Сама методика тренінгу розроблена спільно з ПР ООН, та на основі роз’яснень Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Після навчання місцевих депутатів активісти кампанії “Стеж за грошима” Громадського руху ЧЕСНО системно проаналізують близько 1200 декларації депутатів міських рад 24 обласних центрів на предмет порушень та фактів подання недостовірної інформації. Кампанія реалізується за фінансової підтримки Національного демократичного інституту міжнародних відносин.

  Додатково:

  Громадський рух ЧЕСНО понад 5 років бореться за прозорість, відкритість та підзвітність роботи депутатів всіх рівнів. У 2012 р. ЧЕСНО провів кампанію “Фільтруй Раду”, однією зі складових якої була вимога декларацій нардепів. Якщо на початку ініціативи активістам вдалося отримати лише 12 паперових декларацій, то вже в 2014 р. майже всі декларації народних депутатів були оприлюднені на сайті Верховної Ради.

  У 2015 р. ЧЕСНО запустив кампанію “Стеж за грошима” з моніторингу статків

   

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150