• 180x150
 • До освітніх реформ – з обережністю (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До реформ – з обережністю. Вивчати історію України окремо від Всесвітньої історії, а Українську літературу окремо від Зарубіжної. Відповідне звернення Івано-Франківська обласна рада адресувала Міністерству освіти та науки. Депутати просять відтермінувати остаточний розгляд проекту типового навчального плану для старшокласників.

  Так зване викладання інтегрованих навчальних курсів передбачає і виключення з переліку обов’язкових природничих дисциплін. Зокрема, до розряду необов’язкових мали б відійти фізика, астрономія, хімія та географія. Їх планують інтегрувати в єдину дисципліну “Людина та природа”.

  Звернення “щодо непродуманого запровадження інтегрованих навчальних курсів” депутати підтримали майже одноголосно. Причому звернулися не із “пропозицією”, як йшлося в проекті рішення, а з “вимогою”. Наразі не затверджувати даний проект типового навчального плану.

  Ідея інтеграції двох “історій” порушує норми кількох чинних документів, йдеться у зверненні. Зокрема, порушена норма Державного стандарту, який передбачає синхронне, а не інтегроване викладання взаємопов’язаних курсів Історії України та Всесвітньої історії. Також порушується норма втілення Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

  Сюжет – ТРК "Вежа".

 • 180x150
 • Блоги

  Іванна

  Стандартизована школа

  Освітній процес в Україні стандартизований. Є певна система

  Іванна

  Все починається з нас…

  Нещодавно з Сходу України приїхав друг. З ним постійно тримав

  Іванна

  Новий рік в новій Україні

   2014 рік – це рік великих втрат для України, про нього не

  Іванна

  Кандидати в депутати агітують священними реліквіями

   – Нарешті! – щиро вигукнув, прочитавши в газеті, що

  Іванна

  Беніто Муссоліні про війну з Росією

  Кожен політик є державотворцем, а отже впливає на хід історії.