• USD = 26.50  / 26.81 
  • EUR = 28.36  / 29.07 
  • RUB = 0.44 / 0.48 
 +1°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

«Без кавово-шоколадного присмаку»: у Франківську презентували роман «АМОР[Т]Е»

Опубліковано: 18/03/2017 - 21:46
Поділитися:

В Івано-Франківську письменниця Олександра Іванюк презентувала роман.

Назва у нього нетипова: «АМОР[Т]Е». Що символізує поєднання двох слів: amore, що в перекладі з італійської означає любов, та morte – в перекладі смерть, пише ''Галицький кореспондент''.

Поєднання саме італійських слів не випадкове, адже головна героїня твору волонтерка з Італійка Франческа. Роман описує її історію кохання з українцем з Донецька Юрком. Книга заснована на реальних подіях, а їх історія кохання розвивається на тлі Революції Гідності та війни, що триває в Україні.

«Це більше життя, ніж роман, – переконана модератор зустрічі франкіська письменниця Ольга Деркачова. Є книги, які просто повинні з’явитись. І це одна з них. Коли ми чуємо слово роман, одразу уявляємо какао. шоколад та квіти. А в цій книзі йдеться про справжню любов без кавово-шоколадного присмаку».

Молоді люди потрапляють у вир донецького Євромайдану, російської окупації, стають їхніми активними учасниками. Юрій пішов добровольцем до батальйону «Дніпро-1» де і загинув.

Після того, як чоловік загинув в Іловайському котлі, Франческа ще місяцями не знала де він і чекала відповіді на листи, не знаючи що з ним: чи він у полоні, чи він взагалі живий.

Франческа і Юрій були знайомими Олександри. Саме Франческа переконувала письменницю у тому, що історія варта окремого матеріалу і в тому, що про подвиги Юрія не можна забувати.

Юрій – донецький вчитель історії, громадський активіст, доброволець батальйону «Дніпро-1», який загинув в «Іловайському котлі», Юрій Матущак. Франческа – волонтер, яка поїхала працювати на Схід України ще до початку Євроманйдану Франческа Леонарді. Саме у Донецьку пара і зустрілась.

«Коли писали роман з Франческою, старались не відходити від справжніх подій. Писала про Донецьк на відстані, тому для достовірності перевіряла всі вулиці, багато «гуляла» містом за допомогою карт Google», – розповідає Олександра.

Ольга Деркачова переконана, Олександра прекрасно показала Донецьк очима італійки.

«Ідеальне поєднання: українська письменниця описує історію очима італійки. Адже якби історію кохання у Донецьку написала б італійка, сказали б: «та що вона знає про наше життя». Якби українка написала про себе, мовили б: «і знову сльози», – жартує Деркачова.

На початку стосунків Юрко казав коханій: «Війна не закінчена, поки всі загиблі солдати не поховані». Іронія долі, адже довкола цих слів в подальшому закрутилась уся їх трагічна історія кохання.

Натомість авторка переконує: «Ця історія не трагічна. У книзі багато гумору. трагічна тільки кінцівка. Жартів настільки багато, що я постійно думала про них: «чи можна мені це писати?». Але сумнівів не залишилось, адже багато гумору було у самих стосунках Юрія та Франчески».

 

Читайте також

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.