Діти з особливими потребами підуть у загальноосвітні школи (відео)

Опубліковано:

Бути на рівні з іншими. З нового навчального року діти з особливими потребами підуть у загальноосвітні школи. Та навчатимуться у звичайних класах зі своїми однолітками. Натомість спецінтернати з 1 вересня першокласників не набиратимуть. Таке рішення Міносвіти. Аби з ранніх літ не ставити клеймо на дітей з певними фізичними чи психологічними вадами. Водночас педагогам тепер потрібно опановувати нову практику – інклюзивну освіту. Така форма навчання в Івано-Франківську маловідома. Втім, не нова. У 17-й загальноосвітній школі інклюзивні класи діють четвертий рік поспіль. Нині у них навчається троє діток з особливостями психофізичного розвитку.

Педагоги кажуть, створювати для таких діток окремі навчальні групи не можна. Бо це розвиває в них комплекс неповноцінності. Навпаки. Дітям з особливостями психофізичного розвитку потрібна допомога у соціалізації. В цьому й полягає інклюзивне навчання.

Важливо й оточуючим навчитись сприймати «особливих» дітей як рівних собі, наголошують соцпрацівники. В інклюзивних класах діти якраз і виховують у собі цю толерантність та гуманізм.

І усе як у звичайних класах. Лише вчителів декілька. Бо за кожною «особливою» дитиною у таких класах закріплений асистент вчителя. Який допомагає школяреві у процесі навчання.

Втім, нині в Івано-Франківську немає спеціалістів у сфері інклюзивної педагогіки, кажуть освітяни. А потреба в таких фахівцях щороку лише зростає.

Відтак, на педагогічному факультеті ПНУ з наступного навчального року планують розширити зміст початкової освіти. Та ввести нову спеціалізацію, де навчатимуть асистентів вчителя в інклюзивних класах.

Сюжет – ТРК "Вежа".

Блоги

Мирон Дмитрик

Переверніть вже того човна до бісової матері!

Коли я чую "Не розхитуйте човен" чи "Не діліть українців" як

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ