• 180x150
 • З 1 червня в Івано-Франківську вдосконалять систему електронної реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Про це повідомив директор міського департаменту освіти і науки Ігор Смаль. Він нагадав, що електронна система реєстрації дітей у ДНЗ працює з квітня 2012 року. Вона не лише зробила прозорим облік дошкільнят і дала змогу батькам отримати загальну інформацію про дошкільні навчальні заклади, але й дозволила стежити за рухом електронної черги через Інтернет.

  У 2013 році івано-франківську систему реєстрації дітей у ДНЗ визнали однією з кращих в Україні, пише "Західний кур’єр".

  Однак і вона має певні недоліки, над усуненням яких зараз працюють спеціалісти департаменту. Зокрема, система не передбачала автоматичного переходу черговості поступлень дітей у ДНЗ з року в рік, тому батькам треба було щороку здійснювати перереєстрацію. Також до електронного реєстру не були включені дошкільні заклади компенсуючого типу – санаторні і спеціальні – для дітей зі слабким здоров’ям чи вадами розвитку. Крім того, потребує удосконалення й система технічного та кадрового обслуговування електронної черги. Планується, що оновлена система електронної реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади запрацює з 1 червня.

  За словами І. Смаля, реєстрація дітей у ДНЗ проводиться у підрозділах Центру надання адміністративних послуг. Щодня у електронній черзі реєструють кілька десятків дітей, хоча перед відкриттям нового садка «Вишиванка» у мікрорайоні Пасічна ця цифра сягала сотні. Наразі дошкільною освітою в Івано-Франківську охоплено 85% дітей.

  Водночас головний освітянин міста зауважив, що в Івано-Франківську збільшується число приїжджих, які, за його словами, створюють штучний ажіотаж щодо запису дітей у школи і садки. Зокрема, це стосується запису учнів у перший клас школи-садка №6 на вул. Пасічній. Він також спростував чутки про можливу реорганізацію школи-садка №3 імені Софії Русової на вул. Василіянок, наголосивши, що зараз розглядається питання про його збереження у теперішній формі.

  А секретар міської ради Оксана Савчук, яка у попередньому скликанні ради очолювала профільну депутатську комісію і була ідеологом впровадження електронної черги до ДНЗ, зазначила, що дошкільна освіта тепер фінансується з міського бюджету, і пріоритет на вступ до садочків, на її переконання, повинні мати діти місцевих мешканців та батьків, які працюють і сплачують податки в Івано-Франківську. Вона також додала, що перший набір дітей у нові дитсадки, які відкриватимуть у селах Івано-Франківської міської ради, відбуватиметься на підставі рішень виконкомів сільських рад, а уже всі наступні – у порядку електронної черги.

   

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150