З 1 червня в Івано-Франківську вдосконалять систему електронної реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади

Опубліковано:

Про це повідомив директор міського департаменту освіти і науки Ігор Смаль. Він нагадав, що електронна система реєстрації дітей у ДНЗ працює з квітня 2012 року. Вона не лише зробила прозорим облік дошкільнят і дала змогу батькам отримати загальну інформацію про дошкільні навчальні заклади, але й дозволила стежити за рухом електронної черги через Інтернет.

У 2013 році івано-франківську систему реєстрації дітей у ДНЗ визнали однією з кращих в Україні, пише "Західний кур’єр".

Однак і вона має певні недоліки, над усуненням яких зараз працюють спеціалісти департаменту. Зокрема, система не передбачала автоматичного переходу черговості поступлень дітей у ДНЗ з року в рік, тому батькам треба було щороку здійснювати перереєстрацію. Також до електронного реєстру не були включені дошкільні заклади компенсуючого типу – санаторні і спеціальні – для дітей зі слабким здоров’ям чи вадами розвитку. Крім того, потребує удосконалення й система технічного та кадрового обслуговування електронної черги. Планується, що оновлена система електронної реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади запрацює з 1 червня.

За словами І. Смаля, реєстрація дітей у ДНЗ проводиться у підрозділах Центру надання адміністративних послуг. Щодня у електронній черзі реєструють кілька десятків дітей, хоча перед відкриттям нового садка «Вишиванка» у мікрорайоні Пасічна ця цифра сягала сотні. Наразі дошкільною освітою в Івано-Франківську охоплено 85% дітей.

Водночас головний освітянин міста зауважив, що в Івано-Франківську збільшується число приїжджих, які, за його словами, створюють штучний ажіотаж щодо запису дітей у школи і садки. Зокрема, це стосується запису учнів у перший клас школи-садка №6 на вул. Пасічній. Він також спростував чутки про можливу реорганізацію школи-садка №3 імені Софії Русової на вул. Василіянок, наголосивши, що зараз розглядається питання про його збереження у теперішній формі.

А секретар міської ради Оксана Савчук, яка у попередньому скликанні ради очолювала профільну депутатську комісію і була ідеологом впровадження електронної черги до ДНЗ, зазначила, що дошкільна освіта тепер фінансується з міського бюджету, і пріоритет на вступ до садочків, на її переконання, повинні мати діти місцевих мешканців та батьків, які працюють і сплачують податки в Івано-Франківську. Вона також додала, що перший набір дітей у нові дитсадки, які відкриватимуть у селах Івано-Франківської міської ради, відбуватиметься на підставі рішень виконкомів сільських рад, а уже всі наступні – у порядку електронної черги.

 

Блоги

Мирон Дмитрик

Переверніть вже того човна до бісової матері!

Коли я чую "Не розхитуйте човен" чи "Не діліть українців" як

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ