В ІФНМУ відбувся майстер-клас з надання невідкладної допомоги потерпілим внаслідок теракту (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У четвер, 23 березня, на кафедрі травматології та ортопедії Івано-Франківського національного медичного університету відбувся майстер-клас «Надання невідкладної допомоги потерпілим з ушкодженнями кінцівок».

   Майстер-клас відбувся в рамках 86 науково-практична конференція студентів і молодих вчених із міжнародною участю «Інновації в медицині», яка саме зараз відбувається на базі університету.

   За сценарієм майстер-класу, стався умовний теракт, внаслідок чого з’явилися потерпілі з пораненнями різного ступеня складності. Троє умовних потерпілих мали відкритий перелом стегна з артеріальною кровотечею, відкритий перелом плеча в середній третині та відкритий перелом гомілки у верхній третині. Їм надавали допомогу три бригади по двоє і троє чоловік. У ролі потерпілих та парамедиків виступили студенти ІФНМУ, йдеться на сайті вишу. 

   Першому «потерпілому» студенти накладали сучасний джгут CAT, проводили асептичну обробку рани, накладали асептичну пов’язку та наклали шину Дітеріхса. Друга бригада обробила рану антисептиком, наклала асептичну пов’язку, імобілізували драбинчатою шиною. Третя бригада зробила асептичну обробку рани, накладала асептичну пов’язку та наклала шину Девіса.

  «Ми відпрацьовуємо практичні навики майже на кожному практичному занятті, — розповідає доцент кафедри травматології та ортопедії Володимир Омельчук. — Зараз ми також проводимо серію занять на базі нашого навчально-тренувального центру віварій. Там є клас для тренінгу, і кожен студент може накласти ту чи іншу шину, пов’язку, відпрацювати свої практичні навички при наданні невідкладної практичної допомоги. Насправді цьому треба вчитися все життя, бо з’являються нові шини, нові кровозупинні засоби тощо».

  «Дуже добре, що відбувся такий майстер-клас, адже вчитися по книжках — це одне, а показати це на практиці — це вже зовсім інше, — говорить студентка п’ятого курсу Наталія Бойко. — Такі майстер-класи треба проводити якомога частіше, щоб майбутні лікарі могли побачити, як правильно накладати джгут, як фіксувати потерпілого при переломах чи інших травмах».

  «У таких операціях важливі деталі, бо якби ми погано зафіксували потерпілого, ми б його навіть на ноші не змогли перекласти, — говорить студентка п’ятого курсу Роксолана Грималюк. — Дуже важливо в таких ситуаціях тримати себе в руках і робити все швидко і злагоджено, адже для потерпілого рахунок йде на хвилини. Ми дуже задоволені цим майстер-класом, адже побачили, як це відбувається в умовах, максимально наближених до реальності».

  У п’ятницю, 24 березня, в рамках наукової конференції в ІФНМУ відбудеться ще ціла низка майстер-класів . Нагадуємо їх перелік:

  • «Актуальні питання ведення хворих з гострим трансмуральним інфарктом міокарда. STEMI» (НПЦ «Медицина», кафедра внутрішньої медицини №2 та медсестринства, вул. Гетьмана Мазепи, 114) – 24 березня, 10.00-12.00

  • «Цифрова стоматологія» (НПЦ «Стоматологія», вул. Незалежності, 17) – 24 березня, 10.00-12.00

  • «Цитогенетичні методи в медицині та екології» (Генетична лабораторія, кафедра медичної біології та медичної генетики, майдан Шептицького, 21) – 24 березня, 10.00-12.00

  • «Косметична форма скраб. Технологія виготовлення» (НПЦ «Фармація», вул. Галицька, 124а) – 24 березня, 10.00-12.00

  • «Скринінг слуху у дорослих та дітей» (НПЦ «Центр слуху», вул. Гетьмана Мазепи, 25) — 24 березня, 10.00-12.00

  • «Хірургічні маніпуляції лапароскопічним методом» (Експериментальна база (віварій), вул. Чорновола, 155а) – 24 березня 10.00-12.00

  • «Використання новітніх методів лікування хворих з цукровим діабетом» («Школа самоконтролю», ОКЛ, вул. Федьковича, 91а, кафедра ендокринології) – 24 березня 10.00-12.00

  • «Моделювання пересічення сідничного нерва на щурі з ушиванням» (НПЦ «Фізіологія», Грушевського, 7, кафедра патофізіології) -24 березня 10.00-12.00

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150