На Надвірнянщині шукають причини раптової загибелі 45 свиней

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Минулого тижня в одному з приватних фермерських господарств села Волосів Надвірнянського району, за кілька днів вимерло 45 свиней. В управлінні Держпромспоживслужби області називають кілька версій раптового вимирання тварин. Одна з найсуттєвіших — африканська чума.

  Епізотичне вогнище (вогнище зараження) — село Волосів. Зона захисту — села Цуцилів і Кам’янка, повідомляє 0342.

  “Інформація про зараження свиней поступила в четвер (17 березня) від жительки села, яка має приватну ферму. Причин раптового зараження свиней може бути багато. Крім вірусу африканської чуми, є ще цікавий факт: отруєння тварин фосфідом цинку. Цю версію також варто ретельно розглянути, адже така кількість тварин не може загинути в одну ніч від вірусу африканської чуми” — коментує начальник головного управління Держпромспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський.

  “Власниця ферми розповідала, що згодовувала свиням відходи, були випадки, що і відходи з маркетів, протерміновані продукти, не піддаючи їх термічній обробці, що необхідно. Через це вірус також міг потрапити до тварин” — пояснює Гурський.

  Щодо фосфіду цинку, який виявили у крові мертвих свиней, начальник Держпромспоживслужби каже, що це питання до криміналістів.

  “Може травили щурів, може хто підсипав, чи був у кормі, версій безліч”, — коментує Гурський.

  До речі, Івано-Франківська область є останньою зі всіх областей України де зареєстровано вірус африканської чуми.

  На подвір’ї, де виникла чума, провели дезінфекцію, всіх тварин спалили. У Волосеві встановили карантин, на в’їздах-виїздах розмістили ветеринарно-поліцейські пости.

  Варто також зауважити, що на людину вірус африканської чуми не діє. Загалом карантинні заходи в зоні зараження триватимуть протягом 40-ка днів.

   

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150