Абонплата за газ та нові ставки: як зміняться тарифи навесні?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Якщо раніше ми мали просто відсоток в тарифі, який сплачували, то тепер все буде залежати від типу лічильника.

  Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіла експерт «Реанімаційного пакета реформ» із питань енергоефективності Тетяна Бойко, оцінюючи запровадження щомісячної абонентської плати за газ.

  «Введення абонплати прив’язане до реалізації Третього енергетичного пакета, у якому передбачено розподіл ціни на транспортування та розподілення для того, щоб потім можна було обрати бажаного постачальника на вигідних умовах, приміром так, як ми обираємо мобільних операторів. Проте поки важко говорити про конкуренцію облгазів та яким чином це розділення наблизить до заявленої мети або покращить якість послуг», – аналізує Бойко.

  Більш важливе питання, підкреслила вона, щодо розмірів ставок. Це лише перше підвищення, яких буде як мінімум три.

  «Насправді це не останнє підвищення для багатьох категорій. Не виключено, що така ж схема може бути застосована щодо електроенергії», – припустила експерт.

  Справа в тому, що НКРЄКП дає усереднені дані, відповідно до яких дійсно виходить, що змін не буде чи буде навіть зменшення, але це не зовсім коректно.

  «Доцільно давати дані відповідно до типу лічильника чи конкретного розподільчого підприємства. Зростання буде від 4-7 разів для тих, хто не має лічильника», – підкреслила спеціаліст.

  «Поки що ситуація така: чим менше споживання — тим більша ставка. Найгірша ситуація буде для тих хто, має тільки плити чи взагалі не має лічильника. Для тих, хто використовує газове опалення, поки що змін не буде, а споживачам, які використовують багато газу, ставки зменшать. Фактично підвищення вдарить по тих, хто проживає в багатоквартирних будинках та використовує газ для плити», – роз’яснила тарифне нововведення Тетяна Бойко.

  З 1 квітня Нацкомісія ввела щомісячну абонентську плату за газ. Міністр соцполітики запевняє, що це не позначиться на витратах людей. 

  (Visited 45 times, 1 visits today)
 • 180x150