Івано-Франківська обласна «Просвіта» запрошує тих, кому за…

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У кожну останню неділю місяця Івано-Франківська обласна «Просвіта» проводить вечори відпочинку для тих, кому за… . Такі заходи просвітяни організовують уже понад п’ять років.

  Старші (і не тільки) люди приходять не лишень заради того, щоб потанцювати, але й щоб поспілкуватися, дізнатися щось нове. Це не шлюбна агенція, проте за час проведення вечорів дві пари знайшли свою долю. Частими гостями забави є самодіяльні творчі колективи – ансамбль «Чисті джерела» з Тлумача, фольклорний гурт «Пшеничне перевесло». Відвідують вечори й цікаві люди, наприклад, Григорій Колибаб’юк, пасічник. Він розповідає про значення меду для здоров’я людини, про пасіку, видатних пасічників, а ще ніколи не шкодує 2-3 літри меду для дегустації. Приходять садоводи, які розповідають, як доглядати сад, дерева, щоб не померзли взимку, як боротися із шкідниками, пише “Західний кур’єр”.

  Постійною гостею є поетеса, композитор, співачка Ганна Попович з с. Татарова. Поезія на таких вечорах звучить часто. Не кожна людина має кошти, щоб випустити, наприклад, збірку поезій, але може прочитати свої вірші присутнім на вечорі.

  Про вечори відпочинку для людей поважного віку знають у всій області. Приїжджають з Коломийського, Галицького районів, з Калущини, частими гостями є мешканці сіл Вікно, Коршів та ін. А із Тлумача звернулися в обласну «Просвіту» за допомогою в організації у себе таких же вечорів.

  Про те, як виникла ідея влаштовувати вечори відпочинку, розповідає організаторка заходу Михайлина Боднар, завідувачка відділу культурно-масової роботи обласної «Просвіти»:

  – Люди поважнішого віку дітей уже виховали, поставили на ноги, і настав час трошки для себе пожити, себе трошки побавити. Ось так прийшла думка організувати вечори відпочинку для людей поважного віку. Якщо спочатку вечори дозвілля відвідувало 15-20 учасників, то тепер збирається близько 200, у великому просвітянському залі не залишається жодного вільного стільця.
  Вечори відпочинку тривають переважно три години. Старші люди не можуть стільки танцювати, тому танці перемежовуємо виступами, декламацією віршів, вікторинами. В кінці вечора завжди визначаємо кращу танцювальну пару, яка отримує сувеніри — звичайно ж, просвітянські книжки. Вечір відпочинку можна поділити на три блоки. Перший – традиційно співаємо пісню «Єднаймось у «Просвіті». Другий блок – розповідь про цікаві заходи, які «Просвіта» провела за минулий місяць. Потім присутні танцюють, декламують вірші, співають. Проте це – не концерт. Кожен учасник має підготувати якесь завдання: написати вірш, вивчити пісню, розповісти про новини.

  Для популяризації української пісні у друкарні «Просвіти» видана збірка п’ятдесяти найбільш вживаних народних пісень «Співаймо разом». Таку збірочку даруємо тим, хто приходить перший раз на вечір відпочинку. То ж читайте оголошення і відвідуйте «Просвіту»
  Наталя ХРАБАТИН

  (Visited 137 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *