Суд визнав банкрутом завод горілки “Княгинин”: прокуратура проти, працівники протестують (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вранці третього травня під стіни облдержадміністрації прийшли понад півсотні працівників Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (завод, де розливають продукцію під торговою маркою “Княгинин”).

  Вони висловили свій протест тому, що відбувається на підприємстві.

  10 квітня Господарський суд Івано-Франківської області (суддя – Булка В. І.) постановив визнати завод банкрутом і відкрити його ліквідаційну процедуру. Не дочекавшись результату апеляції, яку подала прокуратура та профільне міністерство, призначений ліквідатор Олександр Сідлецький одразу ж почав звільняти працівників та реалізовувати майно.

  Про це під стінами ОДА “Галці” повідомила юрист підприємства Зінаїда Гаргат.

  “Вже відбуваються незворотні процеси, але ж рішення про банкрутство може бути скасоване в Апеляційному суді. Тому нині ми були в господарському суді, і домоглися, аби господарський суд призупинив свою постанову до часу розгляду апеляції. А тепер ми прийшли сюди, під ОДА, тому що профспілковий комітет сфальсифікував документ, що ніби то працівники погоджуються з ліквідацією, але ніхто цього не робив. Після нашого протесту вони почали вчиняти насильницькі дії щодо окремих членів колективу. Прийшли до Гончарука, аби він це припинив, бо може розпочатися силове протистояння”, – розповіла Гаргат.

  Сам завод вже кілька місяців не виробляє жодної продукції, а люди вісім місяців не отримують зарплату.

  У реєстрі судових справ “Галка” віднайшла скандальну постанову. Позов подав  державний “Підгайчиківський спиртзавод”, що на Коломийщині.

  У матеріалах справи зокрема йдеться, що прокуратура Івано-Франківської області надала суду лист (вх.№3867/17 від 06.03.17), в якому зазначено, що на Івано-Франківське обласне державне об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості поширюється дія Закону України “Про введення мораторію на примусову реалізацію майна” та вказала на відсутність підстав для визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

  Однак враховуючи зібрані докази у справі, в тому числі  врахувавши наявність відповідного рішення комітету кредиторів, аналізу  розпорядника майна, аудиторського звіту про фактичні результати виконання аналізу фінансової та господарської діяльності підприємства, судом встановлено неоплатність боржника, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів. При цьому, як вбачається з матеріалів справи, пропозиції зі сторони можливих інвесторів та пропозиції щодо санації боржника до суду не надходили, а внутрішня фінансово-господарська можливість відновити платоспроможність боржника відсутня. Вищенаведене в сукупності свідчить про те, що боржник не має можливостей погасити заборгованість перед кредиторами та має місце його неоплатність.

  За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати Івано-Франківське обласне державне об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості банкрутом і відкрити стосовно нього ліквідаційну процедуру.

  (Visited 87 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *