“Франко об’єднує”: твори Каменяра читали Олег Скрипка, міністр освіти, політики і посли

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Сьогодні у Івано-Франківську стартував ІІ Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський ПРОСТІР» («Carpathian SPACE»).

  У рамках фестивалю на площі біля пам’ятника Івану Франку о 12-й годині розпочалися «Національні читання» творів корифея  української літератури Івана Франка.

  У їх відкритті взяли участь іноземні гості з країн-учасниць, заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, народні депутати України Анатолій Матвієнко, Михайло Довбенко, Віктор Кривенко, керівники міста, громадськість.

  Уривки з віршів Великого Каменяра читали міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник міністра культури України Юрій Рибачук,  Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень,  Надзвичайний і Повноважний посол Болгарії в Україні Красімір Неделчев Мінчев, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, народні депутати України Анатолій Матвієнко, Віктор Кривенко, народний артист України, художній керівник Національної оперети Богдан Струтинській, музикант, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка,  представники органів влади,  учнівська та студентська молодь.

  Виступаючі наголошували на актуальності Франкового слова. Зокрема,  Анатолій Матвієнко зазначив, що сприймає філософію Івана Франка як людини, яка закликає думати хто ми є і якими маємо бути. «Франко вчить нас відчувати себе українцями без кордонів, утверджувати себе як націю, об’єднуватися», – наголосив  Анатолій Матвієнко. Своєю чергою Лілія Гриневич закцентувала увагу на енергетиці поезії Великого Каменяра, значенні такої акції для  зміцнення держави.

  Організатори фестивалю запросили жителів краю та гостей взяти безпосередню участь у заходах та долучитися до «Національних читань», адже впродовж дня поетичні рядки з творчості Франка лунатимуть на 16 локаціях по всьому місту:  у школах, ВУЗах, державних установах та організаціях, на вокзалі, кав’ярнях, у музеях, виставкових залах. У місцях проведення флешмобу «Франко об’єднує» будуть встановлені мікрофони, де кожен бажаючий може почитати прозу чи поезію Івана Франка.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *