Обласному центру Прикарпаття – 355 років

Опубліковано:
Івано-Франківськ – економічний і культурний центр Прикарпаття, свій день народження відзначає в день отримання Магдебурзького права (7-го травня 1662 року).

За інформацією головного управління статистики в Івано-Франківській області, зараз в обласному центрі, за оцінкою, проживає понад 233 тис. мешканців, або майже 17% чисельності наявного населення області. Воно є молодим, оскільки найбільшу його частку (35,5%) складають особи віком 20–39 років та 26,8% –  вікова група 40–59 років. Останніми роками чисельність населення міста щорічно зростає на 2,5 тис. осіб.

Сьогодні Івано-Франківськ є одним з найбільш динамічних міст в Україні, яке активно розвивається як в економічній, так і соціальній сферах.

Основу промислового комплексу міста складають підприємства переробної  промисловості. За 2016 рік промисловими підприємствами м.Івано-Франківська реалізовано продукції (товарів, послуг) на 10,4 млрд.грн, що склало близько 30% загальнообласного обсягу.

Будівельні підприємства міста забезпечують 69% загальнообласних обсягів будівельних робіт. Одним із основних напрямків соціально-економічного розвитку Івано-Франківська є будівництво житла, завдяки чому нарощується житловий фонд. Чверть загальної площі житла, спорудженого в області у 2016 році, знаходиться у місті Івано-Франківську. В середньому щорічно за останні 5 років приймалося в експлуатацію 3,7 тис. квартир загальною  площею 279,8 тис.м2.

Підприємствами та організаціями обласного центру за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2016 року освоєно понад 3,3 млрд.грн капітальних інвестицій або 41,7% загальнообласного обсягу. У розрахунку на одну особу населення освоєно 13,2 тис.грн  проти  5,8 тис.грн в середньому по області.

Інвесторами з 45 країн світу на кінець 2016 року вкладено в економіку міста 456,3 млн.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).

Зручне географічне розташування, динамічний економічний розвиток міста Івано-Франківська сприяє збільшенню експортного потоку товарів місцевого виробництва, обсяг якого у минулому році склав 377,4 млн.дол. США. Порівняно з попереднім роком обсяги експорту товарів збільшилися у 2,2 раза, імпорту – на 36,2%. У загальнообласних обсягах експорту товарів питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у минулому році склала 69%, імпорту – 49%. Партнерами міста у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 87 країн світу. Найбільші експортні поставки з обласного центру здійснювалися до Румунії, Італії, Польщі, Чехії.

На підприємствах, в установах й організаціях міста зайнято майже 70 тис.осіб, що складає 35,6% середньооблікової чисельності штатних працівників, зайнятих в економіці області.

Вагомими чинниками успішного розвитку Івано-Франківська сьогодні є промисловість, розвинені інфраструктура та соціальна сфера, працелюбні мешканці. Місто володіє значним науковим і кадровим потенціалом, що дозволяє вирішувати якісно нові завдання сталого соціально-економічного розвитку.

Блоги

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ

mm
Андрій Карманський

Бій за Івано-Франківськ. Бліц-аналіз.

Вражають масштаби фейсбучної істерики навколо перемоги Руслана