• 180x150
 • Івано-Франківська ОДА приєдналася до загальнонаціонального свята-флешмобу «День вишиванки»

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Сьогодні, 18 травня, працівники обласної державної адміністрації підтримали Всеукраїнську акцію «День вишиванки» і традиційно одягнули на роботу національні строї, чим вказали на свою приналежність до великої української Нації. На думку державних службовців, популяризація етнічного вбрання покликана продемонструвати єдність українського народу, адже вишиванка – генетичний код народу, органічна частина нашого життя й світосприйняття.

  Перший заступник голови ОДА Марія Савка, заступники голови Ігор Пасічняк, Богдан Кобилянський, керівник апарату Роман Маланій, начальники та працівники управлінь і департаментів зібралися для колективного фото перед приміщенням облдержадміністрації.

  Як зазначила Марія Савка: «Це свято, як і українська вишиванка, є абсолютно самобутнім. Воно не передбачає якихось обов’язкових заходів, але, разом з тим, така дія має глибокий зміст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції. Cпільне зодягання вишиванки є ще одним виявом нашої єдності та солідарності».

  Довідково

  Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. У 2015 році започаткована акція «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО.

  Сьогодні «День вишиванки» набув міжнародних масштабів. Свято підтримують українці та прихильники нашої Держави по всьому світу. Його прийнято відзначати третього четверга травня. У цей день жителі України одягають національні вишиті сорочки як знак збереження культурної традиції та єдності нашого мирного і життєлюбного народу. В рамках свята проводяться флешмоби, концерти, конкурси, ярмарки. Люди в «День вишиванки» завжди піднесені та усміхнені, адже у національних вишивках закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *