• 180x150
 • Як фізико-технічний ліцей при ІФНТУНГ вітали з 25-річчям (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  17 травня  2017 року Івано-Франківський фізико-технічний ліцей Івано-Франківської обласної ради (Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському національному університеті нафти і газу) відзначив 25-річний ювілей.

  Сьогодні, 19 травня, на урочистості «День ліцею – 2017» в актовій залі ІФНТУНГ зібралися ліцеїсти, батьки, працівники , випускники та друзі навчального закладу, серед яких високопосадовці, діячі культури, науки і освіти.

   «За 25 років з наших стін вийшло 2554 успішних випускники, серед яких – 7 докторів та 50 кандидатів наук, 2 депутати Верховної Ради, 5 депутатів обласної ради, 2 священики. Наш обов’язок – надавати найвищу якісну освіту, – розповів директор ФТЛ Мирослав Янишівський. – В середньому щороку ми маємо 44, 3 переможців обласних олімпіад та конкурсів МАН, 10, 7 щорічних учасників Всеукраїнського етапу олімпіад та конкурсів МАН та 5,1 їх переможців. Серед здобутків – 3 патенти України з участю ліцеїстів на винаходи. У колективі ліцеї маємо 5 переможців і лауреатів обласних етапів конкурсу «Учитель року». За 25 років вийшло 77 випусків науково-методичного збірника «Записки ФТЛ».

  Сьогодні випускники ФТЛ – це майже трьохтисячна когорта успішних підприємців, науковців, банкірів, керівників підприємств нафтогазового профілю, інженерів, професійних військових, державних управлінців, політичних та громадських діячів. Вони живуть і працюють у десятках країн різних континентів.

  «Чим краще Верховна Рада від ліцею? Верховну Раду можна прогуляти, а ліцей – ні, – жартує один з випускників, депутат Верховної Ради України Юрій Соловей. – Та з такої нагоди хочу привітати всіх. Я би дуже багато віддав, щоб повернутися у ті три навчальні роки».

  «Мені, мабуть, найпростіше. Я закінчив ліцей відносно недавно – у 2008 році. Але з іншого боку це викликає в мене велику ностальгію. Здавалося, ще учора був ліцеїстом, а сьогодні вже сам вітаю вас зі сцени. Хочу згадати викладачів, які приклали чимало зусиль, щоб виховати мене особистістю. Ліцей  – це школа дорослого життя. Тут виховують, тут вчать справжню історію. Хочу подякувати, що ви мене зробили таким, яким я є», – поділився депутат Івано-Франківської обласної ради Святослав Никорович.

  Також він анонсував передачу матеріальної допомоги для ліцею і призначення до 25-річчя закладу іменної стипендії у розмірі 100 доларів США для кращого ліцеїста-математика.

  На сцені актової зали педагогічний колектив отримав ще багато привітань подяк, грамот та відзнак, зокрема від голови Івано-Франківської облдержадміністрації, голови Івано-Франківської обласної ради, Департаменту освіти і науки, молоді і спорту ОДА.

  З привітальним словом виступили також ініціатори створення ліцею – Томенчук Богдан Михайлович, тодішній начальник Управління освіти обласної держаної адміністрації, а нині – директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Крижанівський Євстахій Іванович, ректор Івано-Франківського національного університету нафти і газу та Степанюк Василь Петрович, кандидат геолого-мінералогічних наук, професор кафедри польової нафтогазової геофізики ІФНТУНГ. Вони побажали закладу процвітання, а його вихованцям – успіхів та значних особистих здобутків.

  Кращі ліцеїсти, випускники попередніх років, учителі були відзначені нагородами, цінними подарунками. Крім адміністрації та колективу участь у підготовці урочистих заходів взяла ініціативна група випускників на чолі з випускником 1993 року, першим ліцеїстом року Миколою Кириченко. Він також взяв участь у нагородженні кращих ліцеїстів 2017 року – Дениса Тимківа та Володимира Ільківа.

  Довідково

  Івано-Франківський фізико-технічний ліцей – інтернат Івано-Франківської обласної ради – середній загальноосвітній заклад обласного підпорядкування для здібних до точних наук дітей.

  Ліцей створений Розпорядженням представника Президента України відповідно до ухвали Вченої Ради Івано-Франківського інституту нафти і газу від 17 травня 1992 року.

  Ліцей дає загальну середню освіту, забезпечує поглиблені знання з фізики, математики, інформатики. Ліцей працює з використанням навчально-матеріальної бази ІФНТУНГ. У фізико-технічному ліцеї навчаються найталановитіші учні з цілої області. Тут вони забезпечуються безплатним проживанням та харчуванням.

   

   

   

  (Visited 45 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *