Керівники агрохолдингів Прикарпаття пообіцяли чиновникам не проводити авіаобробки полів пестицидами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ведення сільського господарства неможливе без застосування засобів захисту рослин. За цим стоїть урожайність та якість вирощуваних продуктів. Однак використання таких засобів на Івано-Франківщині має свою специфіку: область є густонаселеною, а сільськогосподарські угіддя невеликими. Часто польові масиви знаходяться впритул до будівель мешканців сіл і селищ. Недотримання норм законодавства та регламенту застосування пестицидів негативно позначається на здоров’ї людей та тварин.

  Власне ці проблеми визначили основні питання «круглого столу» – обробіток сільськогосподарських земель за допомогою авіації, обробіток наземними засобами захисту та використання пестицидів і гербіцидів в індивідуальних господарствах області.

  «Останнім часом ми маємо дуже багато нарікань і скарг від жителів області про те, що обробіток полів пестицидами, засобами захисту рослин має негативний вплив на здоров’я людей, тварин, комах. Такі нарікання, в першу чергу, надходять з Рогатинського, Галицького, Тисменицького, Долинського, Коломийського районів. Окремі випадки набули розголосу у засобах масової інформації навіть на загальнодержавному рівні», – повідомила Марія Савка.

  Іван Приймак зазначив, що авіаційний обробіток угідь проходить на висоті 40-50 м. Якщо ж, наприклад, обробляються 1000 га сільськогосподарських посівів, то використовується велика кількість гербіцидної суміші, яка, на жаль, потрапляє не тільки на рослини. Натомість сучасна техніка (самохідні оприскувачі), які уже використовують в багатьох господарствах, не завдає такої нищівної шкоди.

  Нагадаємо, нещодавно на сесії Івано-Франківської обласної ради було ухвалено звернення від депутатського корпусу до аграрних товаровиробників усіх форм власності щодо заборони обробітку сільськогосподарських земель за допомогою авіації.

  На засіданні «круглого столу» досягнуто домовленості з керівниками агрохолдингів Прикарпаття про те, що вони не використовуватимуть авіаоприскування засобами захисту рослин, окрім біологічних препаратів, організують для засобів масової інформації прес-тур на одне з виробництв для демонстрації процесу обробітку сільськогосподарських угідь, а також усі сторони будуть дотримуватися чинного законодавства та регламентів застосування засобів захисту рослин.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *