Спеціалісти зробили аналізи і сказали чи можна купатися на Домбровському кар’єрі

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Сьогодні у Калуші під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій озвучили результати відібраних на Домбровському кар’єрі проб.

  Як повідомляли «Вікна»,  з міського бюджету Калуша було виділено 30 тис. гривень для проведення аналізів на Домбровському кар’єрі. Дослідження проводились на виконання електронної петиції мешканців міста Калуша, які звернулись до влади з проханням визначити придатність технічних водойм Домбровського кар’єру для купання, а також визначити наявність чи відсутність лікувальних властивостей у вищевказаних розсолів на організм людини.

  Проби відправили до Аналітичного центру науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків), атестованого в державній метрологічній системі на право виконання вимірювань.

  Начальник управління надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Ігор Головатчук повідмив:

  “У пробах виявлено незначні підвищення концентрації заліза. Найбільше насторожує — що багато бромідів, які виявили і на хвостосховищі, і — на шламонакопичувачі та кар’єрі. Яке би не було бажання там відпочивати, не треба забувати, що це технічні споруди і ніхто не знає, чим вони там заповнювалися колись. Це особиста справа кожної людини — купатися чи ні. Ми аналізи зробили, подали всю інформацію“.

  (Visited 64 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *