• 180x150
 • Івано-Франківська міськрада просить уряд вирішити проблему лікування діабету

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Під час сьогоднішнього засідання сесії Івано-Франківської міської ради депутати підтримали звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров`я України щодо профілактики дитячого цукрового діабету, пише СТИК з посиланням на Бліц-Інфо.

  У зверненні йдеться про те, що надання медичної допомоги дітям – повинно бути одним із пріоритетних напрямків розвитку медичної галузі України. Адже, за визначенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я цукровий діабет є однією з глобальних медико-соціальних проблем.

  «Вважаємо, що вирішення проблем, пов’язаних з цукровим діабетом відноситься до першочергових завдань національної системи охорони здоров’я. Протидія епідемії цукрового діабету, який є серйозною небезпекою для економічного та соціального розвитку України, можлива за умови цілеспрямованих дій Уряду, Міністерства охорони здоров’я України, місцевих органів влади. Важливими пунктами розв’язання проблеми є надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет та розробка і підтримка Міністерством охорони здоров’я України основних напрямів з протидії цукрового діабету на 2017-2021 роки шляхом фінансування з державного бюджету закупівлі препаратів інсуліну для дітей та дорослих, засобів самоконтролю для дітей та вагітних, витратних матеріалів для визначення глікованого гемоглобіну», – йдеться у зверненні.

  Тож пропонується міністерству охорони здоров’я України, розглянути та розробити заходи протидії епідемії цукрового діабету в Україні, шляхом реалізації основних напрямків.

  «Сподіваємось, що комплексні заходи дадуть змогу забезпечити покращення забезпечення дітей засобами самоконтролю рівня цукру у крові, розширення скринінгових практик, зменшення кількості госпіталізацій дітей з приводу тяжких гіпоглікемічних станів, зменшення рівня первинної інвалідності, збільшення кількості хворих, які пройшли навчання у школах самоконтролю цукрового діабету Вважаємо, що заради збереження здоров’я наших дітей, превенції дитячої захворюваності, необхідно активізувати діалог між Міністерством охорони здоров’я України та громадськістю щодо розвитку педіатрії в Україні», – зачитала звернення секретар міськради Оксана Савчук.

  (Visited 4 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *