Фотографу вдалося зафіксувати у Карпатах “гірського привида” (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фотограф Сергій Павлюк піднявся на гору Піп Іван Мармароський при сході сонця і став свідком рідкісного оптичного явища.

  Відповідне фото він опублікував на своїй сторінці в Facebook, пише СТИК з посиланням на  PRESS-ЦЕНТР.

  «Вдалося зняти цікаве світлове природне явище – брокенський (чи гірський) привид, оточений глорією», – поділився Сергій.

  Брокенський привид – це рідкісне оптичне явище в горах, коли людина бачить свою тінь на поверхні хмар (туману) в напрямку, протилежному до Сонця. Ця тінь може здаватися дуже великою, іноді вона оточена кольоровими кільцями (так звана глорія).

  Також привид може рухатись (іноді абсолютно несподівано) це пов’язано з рухом хмарного шару та коливанням щільності хмар.

  Популярності явище набуло завдяки піку Брокен в горах Гарц у Німеччині, де постійні тумани і доступність малих висот дозволяють спостерігати його особливо часто. Це сприяло виникненню місцевої легенди, по якій і дали явищу назву. Брокенській привид спостерігався і був описаний Іоганном Зільбершлагом у 1780 році і з тих пір не раз описувався у літературі про гори Гарц. Це явище можна побачити у різних гірських куточках світу. Подібне явище можуть спостерігати пасажири, що перебувають у літаку.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *