В Івано-Франківську заклали камінь під встановлення пам’ятника Роману Шухевичу

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Сьогодні, 30 червня, поблизу гімназії номер 2 в Івано-Франківську заклали камінь під будівництво пам’ятника Герою Україні, упівцю Роману Шухевичу.
  На захід прийшли представники влади, націоналісти та зацікавлені франківці. Священники освятили камінь, до якого поклали квіти. Присутні співали патріотичних пісень, пише СТИК з посиланням на Галку.
  Керівник міської Організації українських націоналістів Микола Сулятицький розповів, що ідея виникла давно. У місті вже є пам’ятники Бандері та Мельнику, а згодом встановлять його ще й Шухевичу.
  “Пам’ять живе тоді, коли ми до неї звертаємось. Добре, що знімають патріотичні програми, але велике значення має візуалізація”, – прокоментував він.
  Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що Шухевич – це непересічна постать для України.
  “Він і сьогодні надихає людей на боротьбу за незалежність країни. Пам’ятник Шухевичу є у Калуші. Франківськ, як патріотичне місто, має долучитися до населених пунктів, які вшанували Героя”, – сказав він та привітав всіх з річницею відновлення української державності.
  Коли пам’ятник зведуть ще не відомо. Наразі визначилися із місцем, а згодом оголосять конкурс на проект пам’ятки, визначать кошторис.
  Роман Шухевич (псевдо: «Білий», «Дзвін», «Роман Лозовський», «Степан», «Чернець», «Чух», «Тур», «Тарас Чупринка») — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради.
  Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба.
  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *