Для поїздок у ЄС українським водіям будуть потрібні нові права

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 1 січня 2018 року так звані «міжнародні» водійські права перестануть діяти на території Європейського Союзу.

  Про це повідомляє Центр транспортних стратегій із посиланням на AUTO-Consulting, передає“Zaxid.net”.

  Як зазначається, до листопада 2017 року має завершитися процес впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав. За словами начальника головного сервісного центру МВС України Владислава Криклія, водіїв з України з безстроковими посвідченнями вже зараз іноді не пускають у країни ЄС, а з 1 січня 2018 роки так звані «міжнародні» права перестануть бути дійсними в ЄС.

  Для того, щоб тепер отримати водійські права нового зразка, не потрібно буде заново здавати ПДР. Достатньо всього лиш пройти медогляд і підтвердити добрий стан здоров’я. Вартість нових водійських посвідчень із чіпом буде на кілька відсотків дорожчою, ніж чинні права, які коштують 201 грн.

  «Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочіпи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок», – заявив Криклій.

  Також інформують, що нові права будуть видаватися максимум на 15 років, а для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років.

  Крім того, медогляд для водіїв вантажівок і автобусів може бути більш ретельним, ніж для інших. Також строгі правила проходження медогляду передбачені для водіїв віком від 50 років – їм доведеться проходити його кожні три або п’ять років.

  (Visited 52 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *