• 180x150
 • Австрійські науковці переконують, що келих вина чи кухоль пива вивільнюють креативність

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Алкоголь дуже пов’язаний із креативністю. Попередні дослідження показували, що ледь не половина визнаних за життя письменників мали свою історію стосунків із чаркою. Ми ж припустили, що трошки випивки можуть підштовхнути людей до нових ідей“, – цитує керівника дослідження, доктора Матіаса БенедекаThe Independent, пише УП.Життя.

  Бенедек наголошує, що помірне вживання алкоголю у невеликих кількостях може нашкодити людям, які працюють за постійним розкладом в офісі. Дія спиртного може погіршувати пам’ять і концентрацію.

  Але для людей із вільним графіком та представників творчих професій, алкоголь є стимулятором активної креативної діяльності. За словами науковця, особливо це стосується людей, які часто практикують брейнсторм.

  Щоб перевірити таку серйозну гіпотезу, науковець зібрав групу добровольців і розділив її на 2 частини.

  Усім учасникам роздали пиво, частині – безалкогольне, решті – з градусом. Далі вони отримали завдання асоціативно об’єднати слова, наприклад “швейцарський“, “блакитний“, “торт“.

  Ті, хто вже встигли хильнути алкогольного пива, швидше здогадалися, що усі три слова вказували на ще одне – “сир“. Саме воно і об’єднувало слова із завдання.

  Вони ж швидше за споживачів безалкогольного пива здогадалися, що автомобільні шини можна використовувати як гойдалки.

  Є дві теорії, чому це спрацювало. Перша – коли людина постійно фокусується на вирішенні якогось завдання, її розум “застрягає” на якомусь одному рішенні і не виходить за його межі. Алкоголь дійсно впливає на концентрацію і заважає сфокусуватися на чомусь одному. Тоді ми починаємо шукати багатьох інших варіантів, – пояснює Бенедек.

  Друга теорія полягає у тому, що алкоголь, який відволікає від виконання основного завдання, дозволяє поринути у несвідоме та пошукати там альтерантивних способів“.

  (Visited 4 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *