Австрійські науковці переконують, що келих вина чи кухоль пива вивільнюють креативність

Алкоголь дуже пов’язаний із креативністю. Попередні дослідження показували, що ледь не половина визнаних за життя письменників мали свою історію стосунків із чаркою. Ми ж припустили, що трошки випивки можуть підштовхнути людей до нових ідей“, – цитує керівника дослідження, доктора Матіаса БенедекаThe Independent, пише УП.Життя.

Бенедек наголошує, що помірне вживання алкоголю у невеликих кількостях може нашкодити людям, які працюють за постійним розкладом в офісі. Дія спиртного може погіршувати пам’ять і концентрацію.

Але для людей із вільним графіком та представників творчих професій, алкоголь є стимулятором активної креативної діяльності. За словами науковця, особливо це стосується людей, які часто практикують брейнсторм.

Щоб перевірити таку серйозну гіпотезу, науковець зібрав групу добровольців і розділив її на 2 частини.

Усім учасникам роздали пиво, частині – безалкогольне, решті – з градусом. Далі вони отримали завдання асоціативно об’єднати слова, наприклад “швейцарський“, “блакитний“, “торт“.

Ті, хто вже встигли хильнути алкогольного пива, швидше здогадалися, що усі три слова вказували на ще одне – “сир“. Саме воно і об’єднувало слова із завдання.

Вони ж швидше за споживачів безалкогольного пива здогадалися, що автомобільні шини можна використовувати як гойдалки.

Є дві теорії, чому це спрацювало. Перша – коли людина постійно фокусується на вирішенні якогось завдання, її розум “застрягає” на якомусь одному рішенні і не виходить за його межі. Алкоголь дійсно впливає на концентрацію і заважає сфокусуватися на чомусь одному. Тоді ми починаємо шукати багатьох інших варіантів, – пояснює Бенедек.

Друга теорія полягає у тому, що алкоголь, який відволікає від виконання основного завдання, дозволяє поринути у несвідоме та пошукати там альтерантивних способів“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *