• 180x150
 • Франківчанка розповіла, як подорожувати світом без грошей

 • 180x150
 • Опубліковано:

  15 вересня франківчанка Ольга Гуцул в ресторані Urban Space 100 розповіла, як подорожувати світом без грошей.

  Ольга Гуцул останнім роки подорожує світом, побачила вже 28 країн. Економить на подорожах завдяки безкоштовному житлу і автостопу, пише “Галка”.

  “Найдорожчий квиток, який я брала на літак — 20 євро, з Румунії в Барселону”, – каже вона.

  Шукає житло дівчина завдяки мережі https://www.couchsurfing.com/. Там реєструються люди, котрі безкоштовно приймають подорожуючих, і так само можуть скористатися житлом людей з цієї мережі.

  В Івано-Франківську “захостила” 120 людей з цілого світу — від США до Австралії.

  “Каучсерфінг, це коли  ти можеш бачити ввесь світ дома, і ти можеш зупинитися у людей, які відкриють тобі світ”, – зізнається Оля.

  Гуцул каже, що подорожі руйнують стереотипи. Дівчина побачила не педантичну Німеччину, по-іншому зрозуміла арабів, яких усі бояться.

  “В Берліні знайти наркотики легше, ніж почухати голову. Всі дорогу переходять на червоне… А араб, в якого ночувала, плакав від мильної опера… Треба їхати і дивитися на своєму досвіді, бо те, що показують у фільмах і книжках — зовсім різні”, – переповідає дівчина.

  Цікаво, що найгірше для неї на каучсерфінгу — профілі турків, які шукають дівчат, в яких сподіваються пожити для близькості.

  Стопом дівчина проїздила вже 5 тисяч кілометрів. Бували дні, що вона за 5-6 днів не витрачала жодної копійки. Крупу та іншу їжу возила з собою.

  “Я простопила 5 тисяч кілометрів. В Європі ніхто ніколи не питав за гроші, бувало, що вони давали якісь гроші чи печиво. В Україні таке бувало, що питали за гроші”.

  Порадила дівчина, і як краще стопити. Радить в місті це не робити, а краще на його околицях, там де об’їздні кільця, на ділянці між міською дорогою та автобану та поблизу заправок. Для орієнтування в місцевості вона радить портал maps.me, для пошуку дешевих авіаквитків – скайсканер та вчити англійську і звісно ж добре готуватися до подорожі – вивчати інформацію про дешеві магазини тощо.

  “Ти змінюєшся, ти стаєш більш відкритою і толерантною. Мені здається, якби люди більше подоружували, ніякої б війни у нас не було… Завжди намагалася розказати щось про Україну. Колись, років 4 тому, думали, що це Росія .Тепер вже краще обізнані. Розповідаю історії різні, щоб про нас більше дізналися”, – додала Оля.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *