Українців обурила настільна гра про нелегку долю переселенців

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Переселенська блуканина» – перша в Україні настільна гра про переселенців, яку розробила громадська організація «Радник з питань ВПЛ» за підтримки Міністерства соціальної політики і міжнародних партнерів.

  Крім того, в розробці цієї гри були задіяні переселенці, які по собі знають, як починати все спочатку і в чужих містах відстоюватися свої права. Всього в сценарії змодельовані 76 ситуацій, які описують звичайні події життя людей, змушених через війну покинути свої будинки і почати нове життя в чужих містах.

  Незважаючи на те, що гра тільки нещодавно вийшла в тираж, в неї вже зіграло майже 1,7 мільйонів чоловік. Нагадаємо, за даними прес-служби Міністерства соціальної політики, на обліку знаходяться 1,6 млн переселенців з Донбасу і Криму.

  «Мета цієї соціальної гри – крок за кроком показати шлях переселенця з моменту прийняття рішення про переїзд і перетину контрольно-пропускних пунктів, оформлення виплат, оплати комунальних послуг та отримання втрачених документів і до моменту, коли людина повністю пристосувалася до життя в новому середовищі. Таким чином, можна доступно розповісти широкому загалу нашої країни про труднощі переселенців, з якими вони щодня стикаються, а також привернути увагу до порушення прав і проблем інтеграції цієї категорії громадян України», – розповіла координатор проекту «Переселенська блуканина» Ольга Іванова.

  Наразі випустили 500 екземплярів гри «Переселенська блуканина», з яких 450 – українською мовою, 50 – англійською.

  Варто зазначити, що поява такої гри викликало обурення в соціальних мережах. Так, волонтер Сергій Попов, який переїхав у Івано-Франківськ з окупованого Луганська, вважає, що випуск подібної гри – це знущання над вимушеними переселенцями.

  «Замість того, щоб дійсно займатися допомогою людям та вирішувати їх проблемні питання, Мінсоцполітики та ГО “Радник по правах переселенців” за кошти донорів, які призначені, дійсно, на допомогу переселенцям, розробляють гру.

  Давайте порадимо Европейському Союзу створити гру “Бухенвальдік” або “Холокостік”. Це звучить цинічно, але так воно і є», – написав волонтер.

  Аналогічну думку висловила киянка Тетяна Малахова: «Не знаю, чи можна придумати більш болісний удар для українців з Донбасу, які були вимушені бігти з дому в одних капцях серед ночі, бо орки занесли їх до “розстрільного списку”, а сусіди ось-ось були готові “настучать” окупантам, бо знали про іхню українську позицію.

  Напевне, легше придумати гру, ніж допомагати переселенцям. А точніше – біженцям! Бо вони бігли від війни…

  Цікаво, в цих 76 ігрових ситуаціях є початок подій – полон, підвали, катування? Чи одразу почалися “катування” в байдужих коридорах байдужих чиновників?

  А може наші чинуші придумають гру для сиріт – “Сирітська блуканина”? Або для жертв сексуальних злочинів і змоделюють 76 ситуацій зґвалтування… Дійсно, навіщо витрачати гроші на реальну допомогу», – обурюється жінка.

  Нагадаємо, кількість внутрішньо переміщених осіб із окупованих територій України на Івано-Франківщині за рік зросла на 67 осіб.

   

  (Visited 60 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *