На Прикарпатті почався гон оленей: самці шукають собі гарем

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У зв’язку з особливим періодом на території Національного природного парку (НПП) «Верховинський» на період гону оленя благородного та нересту форелі з 11 вересня по 1 листопада, директор НПП «Верховинський» М. Нечай видав наказ «Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів ПЗФ Парку». 

  Як повідомляє прес-служба НПП «Верховинський», на даний період закріплено відповідальних працівників по контролю за роботою природоохоронних науково-дослідних відділень і по охороні диких тварин. Служби державної охорони природно-заповідного фонду працюють у посиленому режимі.

  Відтак, наказом передбачено спільні рейди з працівниками поліції та іншими правоохоронними органами на території Парку, з метою виявлення  і  недопущення випадків браконьєрства.

  На період гону оленя (вересень-жовтень) встановлюється цілодобове патрулювання території – охорона , профілактика серед місцевого населення. В цей час  можна почути їхній рев, який чути,  в горах, на декілька кілометрів. Важкі зітхання змінюються протяжним муканням, яке в молодих самців переходить в рик..

  На початку «ревучого періоду» одинокі самці займають визначені ділянки, інколи одні і ті ж на протязі багатьох років. Збуджені, вони б’ють рогами в молоді деревця, ламають гілки, здирають кору. Тварини часто катаються по землі, мало їдять і під час гону і гублять 30-40 кг ваги з своїх звичайних 160-300 кг.

  Поступово до самців приєднуються самки. Їм подобається голос самців. Чим більший стає гарем, тим слабше стає чути рев самця. І самки, і самці визначають силу суперника по тону реву – в розквіті сил олень має низький і захриплий голос. Але коли суперники все ж зійшлись, – починається поєдинок. Він може бути і без нападу, а обмежитись лише демонстрацією сили, але може бути і з смертельним боєм – тріск зламаних рогів і смерть обох самців.

  В гаремі буває 2-3, іноді до 15 самок. Народження потомства припадає на другу половину травня – першу половину червня. До того часу самки відділяються від змішаного стада і йдуть в зарості в долинах річок. Як правило, народжується одне теля, рідко два.

   

 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *