Спалах кору на Прикарпатті – вакцина є, та не на всіх (ВІДЕО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прикарпаття – лідер із захворюваності на кір в Україні – тут зафіксували понад 700 випадків. За останній місяць у шешорській школі, де навчаються 170 учнів, інфекцію підхопили 12. Головна причина спалахів кору – низький рівень вакцинації. Торік щеплення зробили менше половини українських дітей. На кінець цього літа – тільки 61%. Ситуація у Шешорах, де на обліку понад 500 дітей, показує картину в усій державі, йдеться в сюжеті ICTV.

  – 20% дітей не мають жодної вакцинації, 30 % мають тільки 1 вакцинацію і 50% мають 2 вакцинації. Не вакцинувалися тому, що можливо не було вакцини або батьки боялися, – каже медсестра загальної практики сімейної медицини амбулаторї в селі Шешори Любов Гаврилків.

  Саме не вакцинованим дітям і дорослим найбільше загрожує хвороба. Серед симптомів – висока температура, нежить, кашель і висипання. Та найгірше – може ускладнитися пневмонією чи ураженням головного мозку. Від недуги захищають 2 дози вакцини, хоча не 100%.

  На Одещині торік фіксували лише поодинокі випадки кору, нині такий діагноз у 700 пацієнтів, майже половина з них – діти. Пік захворюваності припав на весну, наприкінці літа кількість хворих дещо зменшилася.

  Інформація про спалах кору та смерть 2 дітей змусила батьків замислитися. Якщо влітку вакцинована була лише половина дітей, нині вже – майже 70%. Ще стільки ж надійде незабаром, і цього вистачить для щеплення всіх охочих. Аби зупинити інфекцію, міністерства освіти та охорони здоров’я розпорядилися на Одещині, Прикарпатті й Тернопільщині не пускати на уроки не вакцинованих проти кору дітей. Та урядовий лист – рекомендаційний, і остаточне рішення – за директорами шкіл і дитсадків.

   

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *